54

Pogoń Siedlce jako pierwsza w sezonie znalazła sposób na ogranie Chojniczanki na jej terenie. Jak ten sensacyjny wynik został przyjęty w mediach?

Dziennik Bałtycki

Chojniczanka rozczarowała i przegrała z Pogonią Siedlce

To nie był dobry mecz w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Bredego. Akcje Chojniczanki był rwane i chaotyczne, a kiedy nawet gospodarze dochodzili do sytuacji bramkowych, to świetnie spisywał się Rafał Misztal w bramce Pogoni. Goście okazali się zespołem znacznie bardziej skutecznym. Bohaterem Pogoni był Adrian Paluchowski, który dwukrotnie wykorzystał błędy defensywy Chojniczanki i wpisał się na listę strzelców.

sport.interia.pl

Porażka Chojniczanki z Pogonią Siedlce

To pierwsza porażka Chojniczanki na własnym stadionie. Pogoń już w dziewiątej minucie objęła prowadzenie po uderzeniu Adriana Paluchowskiego. Goście świetną okazję na podwyższenie zmarnowali w 35 minucie, kiedy rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Żytko. Jego strzał obronił Radosław Janukiewicz. Po nieco ponad godzinie gry było 2:0 dla Pogoni, a z drugiej bramki cieszył się Paluchowski.

Życie Siedleckie

Dublet Palucha w Chojnicach

Tarachulski dokonał aż pięciu zmian w wyjściowym składzie. Najważniejszą okazało się umieszczenie w podstawowej jedenastce Adriana Paluchowskiego. Były napastnik Znicza Pruszków zdobył bramkę po wejściu z ławki w meczu z Olimpią Grudziądz. Strzelecką formę potwierdził w Chojnicach. W 9 minucie popularny Paluch trafił po dograniu Macieja Wichtowskiego, zaś w 62 minucie po znakomitym podaniu Daniela Chyły.

Misztal i Paluchowski docenieni

Rafał Misztal i Adrian Paluchowski zostali docenieni przez dziennikarzy „Piłki Nożnej” i portalu gol24.pl. Obaj Pogoniści znaleźli się w jedenastkach kolejki.

Layout 1

Jedenastka kolejki wg gol24.pl: R. Misztal (Pogoń) – Wróbel (Drutex-Bytovia), Petrasek (Raków), Winiarczyk (Odra), Przybecki (Ruch), Getinger (Stal), Domański (Puszcza), Tomczyk (Podbeskidzie), Sanogo (Zagłębie), Paluchowski (Pogoń), Lewicki (Zagłębie)