DSC_0573

Wygrana Pogoni Siedlce w Mielcu nie mogła przejść bez echa w ogólnopolskich mediach. I nie przeszła!

Piłka Nożna

Na zapleczu: W cieniu (Dolnego) Śląska

Minimalne, acz bezcenne, zwycięstwa stały się udziałem: GKS Katowice, Odry Opole, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Pogoni Siedlce. Na specjalne wyróżnienie zasługuje wyczyn rodzynka z Mazowsza na zapleczu ekstraklasy. Drużyna Łopatki po pół godzinie przegrywała 0:2 w Mielcu, lecz odrodziła się niczym feniks z popiołów. Królem polowania okazał się Dariusz Zjawiński, który ustrzelił dublet i asystował przy zwycięskiej bramce. Stal w drugim kolejnym meczu straciła trzy gole, więc musi solidnie popracować nad grą w defensywie.

Michał Bajdur i Zjawiński znaleźli się w jedenastce 5 kolejki.

Jedenastka 5 kolejki: Małecki (Olimpia) – Frańczak (GKS Katowice), Sołowiej (Stomil), Udovicić (Zagłębie) – Sierpina (Podbeskidzie), Augustyniak (Miedź), G. Lech (Stomil), Bajdur (Pogoń) – Wodecki (Odra), Kędziora (GKS Katowice), Zjawiński (Pogoń)

Życie Siedleckie

Znakomity mecz Pogoni. Od 0:2 do 3:2 w Mielcu!

Po zmianie stron Pogoń była konkretniejsza, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Drużyna Łopatki skutecznie się broniła przed coraz rzadszymi atakami Stali. W 51 minucie Tomasiewicz nie zdołał pokonać Majeckiego w sytuacji sam na sam. Kilka chwil później bliski powodzenia był Bajdur, który minimalnie przestrzelił zza pola karnego. Stal nie miała tak groźnych sytuacji, ale nie chciała słyszeć o remisie. W 78 minucie trener Zbigniew Smółka przeszedł na grę trzema obrońcami. Pogoń momentalnie wykorzystała ten zabieg. W 80 minucie rezerwowy Damian Świerblewski dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, akcję zamykał Zjawiński, który wślizgiem zagrał piłkę wzdłuż mieleckiej bramki. Dopadł do niej Żytko i z bliska ustalił wynik spotkania. Drużyna Łopatki odwróciła losy meczu, pokazując hart ducha i charakter. Taką Pogoń chce się oglądać zawsze!

hej.mielec.pl

Siedlecka klątwa? Znowu Pogoń wywiozła punkty z Solskiego

Chyba każda drużyna ma w swojej historii takiego przeciwnika, który z różnych przyczyn zazwyczaj nie daje się ograć. We współczesnej historii Stali Mielec takim rywalem z pewnością jest Pogoń Siedlce. Jeszcze w 2 lidze wschodniej Stal w Mielcu prowadziła z Pogonią 2:0 i… skończyło się słynnym remisem 3:3. W czerwcu Biało-Niebiescy przeważali u siebie 1:0 i przegrali 1:2. Teraz było 2:0 dla Stali, a komplet punktów i tak pojechał na Mazowsze.

gol24.pl

Zjawiński bohaterem kolejki!

Autor dwóch bramek w Mielcu został wybrany przez redakcję gol24.pl bohaterem 5 kolejki. Z racji tego przeprowadzono z nim wywiad. Zjawiński wspólnie z Mateuszem Żytką trafił do najlepszej jedenastki.

W poniedziałek waszą formę sprawdzi lider Chrobry Głogów. Obawia się pan tego spotkania?

W tej lidze nie ma się kogo i czego obawiać. Każdy koncentruje się na kontratakach. Chrobry z pewnością zagra tak i u nas. Doceniam jego klasę, ale wierzę, że coś strzelimy i wygramy. Przygotujecie się do tego meczu na własnych obiektach.

Trenował pan w lepszej bazie treningowej?

Może tylko w Legii Warszawa. W Siedlcach obiekty robią wrażenie. Ja na nic tutaj nie narzekam.

Czym jeszcze Pogoń zamierza wyróżnić się w tym sezonie?

Mam nadzieję, że stabilną grą, dobrym punktowaniem. Tak prawdę mówiąc to nie mamy żadnego planu minimum. Wie pan, liczy się tylko kolejny mecz.