DSC_0574

W meczu 34 kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe ze Stalą Mielec 2:1. W ostatnim meczu sezonu gole dla biało-niebieskich strzelili Grzegorz Tomasiewicz oraz Mateusz Żytko.

W porównaniu do ubiegłotygodniowego starcia z Miedzią Legnica w składzie Pogoni zaszły trzy zmiany. W miejsce Arkadiusza JędrychaMarcina Paczkowskiego  Eusébio Bancessiego od pierwszej minut zagrali Mateusz ŻytkoMichał Bajdur oraz Piotr Krawczyk.

Od początku spotkania toczyła się wyrównana gra, ale w pierwszym kwadransie żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. Stal otworzyła wynik w 18 minucie. Mateusz Cholewiak otrzymał futbolówkę na lewej stronie pola karnego i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Przemysława Frąckowiaka. W kolejnych minutach gospodarze dążyli do podwyższenia wyniku, jednak dobrze miedzy słupkami spisywał się golkiper Pogoni i zapobiegł utracie kolejnych goli po próbach Cholewiaka oraz Krzysztofa Drzazgi. Do przerwy Stal wygrywała 1:0.

Druga połowa mogła rozpocząć się w wymarzony sposób dla Pogoni, ale w dogodnej sytuacji Piotr Kurbiela powstrzymał bramkarz gospodarzy Rafał Strączek. Kolejny fragment spotkania nie przyniósł groźnych sytuacji podbramkowych i cały czas utrzymywało się prowadzenie podopiecznych Zbigniewa Smółki. W końcu w 72 minucie Pogoń doprowadziła do remisu. Kurbiel wyłożył piłkę do Grzegorza Tomasiewicz, a pomocnik siedlczan pewnym strzałem pokonał Strączka. Przyjezdni próbowali błyskawicznie pójść za ciosem, jednak uderzenie Marcina Burkhardta zdołał obronić golkiper Stali. Chwilę później arbiter Wojciech Krztoń podyktował rzut karny dla Pogoni, a gola z  jedenastu metrów strzelił niezawodny w tym aspekcie Mateusz Żytko.

Meczem w Mielcu sezon 2016/17 dobiegł końca. Pogoń zakończyła go na jedenastym miejscu. Teraz siedlczan czeka zasłużony odpoczynek.