DSC_1199

Siedlecka Pogoń w ramach 28 kolejki Nice 1 Ligi zagrała w Olsztynie z miejscowym Stomilem. Podopieczni Marcina Broniszewskiego zremisowali 1:1, a pierwszą swoją bramkę dla Pogoni zdobył Dariusz Zjawiński.

Do spotkania Pogoniści przystąpili osłabieni brakiem Jakuba Szreka, który podczas treningu doznał kontuzji pleców. W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce m.in. dla Piotra Krawczyka i Damiana Świerblewskiego.

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego Andrzeja Biedrzyckiego, kierownika i byłego piłkarza olsztyńskiego klubu. W pierwszych minutach spotkania gospodarze grali ostrożnie, szanując piłkę i szukając szans na zaatakowanie bramki Pogonistów. Po kilku minutach gry, olsztynianie mieli dwa rzuty rożne, po których nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Rafała Misztala. W 10 minucie Daniel Chyła zablokował groźny strzał Jakuba Piotrowskiego. W 16 minucie groźnie było po rzucie wolnym bitym przez Patryka Kuna z 18 metrów. Piłkę minimalnie minęła światło bramki. Dwie minuty potem odpowiedział Piotr Krawczyk, który uporał się z obrońcami, lecz nie umiał celnie przymierzyć. W 25 minucie tuż przed polem karnym faulowany był Michał Bajdur i siedlczanie mieli okazję by wyjść na prowadzenie. Do rzutu wolnego podszedł Piotr Krawczyk, ale nie trafił w światło bramki. Cztery minuty później dał o sobie znać były Pogonista – Jarosław Ratajczak, który sprawdził czujność Rafała Misztala. Kolejną okazję dla gospodarzy stworzył Grzegorz Lech, jednak piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Po drugiej stronie boiska Michała Leszczyńskiego mogło zaskoczyć dośrodkowanie Daniela Chyły, lecz skończyło się tylko na strachu dla Stomilu. W 35 minucie Tomasz Lewandowski uratował Pogonistów przed groźną sytuacją, gdyż w ostatniej chwili wyłuskał piłkę Lechowi, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z Misztalem. Końcówka pierwszej połowy przyniosła sporo emocji kibicom zebranym na stadionie w Olsztynie. Najpierw Rafał Misztal obronił bardzo dobry strzał Łukasza Jeglińskiego, a za chwilę 100% sytuację zmarnował Michał Bajdur, nie trafiając do bramki.

Drugą połowę podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy częściej znajdowali się na połowie Pogoni. W pierwszych minutach drugiej odsłony strzał na bramkę Misztala oddał Jakub Piotrowski, ale ze złapaniem jej nie miał problemu bramkarz biało-niebieskich. Później na stadionie w Olsztynie nastał okres gry, z której niewiele wynikało i brakowało okazji bramkowych. W 61 minucie okazję dla gospodarzy miał Tomasz Zahorski, lecz po tej sytuacji dalej na tablicy wyników widniało 0:0. Siedem minut później Pogoniści wyszli na prowadzenie. Damian Świerblewski oddał strzał na bramkę Leszczyńskiego, ten odbił piłkę do boku, a tam czekał już na nią Dariusz Zjawiński, który zdobył gola na 1:0! Niestety, osiem minut potem gospodarze wyrównali. Ratajczak zagrał do Patryka Kuna, a ten wyrównał stan meczu. Pogoń próbowała odpowiedzieć w 79 minucie uderzeniem Bajdura z rzutu wolnego. Siedlczanin uderzył mocno i niecelnie. W 83 minucie Pogoń przeprowadziła kontratak, który źle wykończył Piotr Kurbiel. W doliczonym czasie gry siedlczanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz z rzutu wolnego w słupek trafił Michał Bajdur.

W drużynie gospodarzy zagrał były piłkarz siedleckiej Pogoni – Jarosław Ratajczak.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy zagrają w Siedlcach z GKS Katowice. Mecz zaplanowano na sobotę 6 maja o 17:00.