17495482_1536801863027345_1025334023_n

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego wreszcie zaznali wiosennego zwycięstwa. Pogoniści wygrali z zamykającą ligową tabelę Deltą Słupno 2:1.

Siedlczanie do meczu przystąpili wzmocnieni młodzieżowcami z kadry pierwszej drużyny oraz pomocnikiem – Danielem Dybcem.

Mecz z drużyną z końca tabeli nie rozpoczął się po myśli biało-niebieskich. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu ze środkowej strefy boiska w pole karne, piłka trafiła pod nogi Damiana Surmaka, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Goście zadowoleni z rezultatu przez większość spotkania skupiali się na obronie bardzo korzystnego wyniku (w tym sezonie ani razu nie wygrali). Mimo kilku sytuacji (okazje mieli Paweł Łydkowski oraz dwukrotnie Dominik Barciak) piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Dopiero w 31 minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Krawczyka Jakub Szrek głową pokonał Tomasza Gorczycę.

W drugiej połowie Pogoniści atakowali, ale okazji na strzelenie gola było jak na lekarstwo. Goście dobrze się bronili i czekali na swoje okazje z kontry. W 73 minucie sytuację miał Paweł Wasiluk, lecz niecelnie główkował. Dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry siedlczanie dopięli swego. Piotr Kurbiel wycofał piłkę do ustawionego na 20 metrze Rafała Zina, który mocnym uderzeniem wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Jeszcze w doliczonym czasie gry Zin miał okazję na kolejną bramkę, jednak tym razem się pomylił. Warto wspomnieć, że Rafał Zin pojawił się na boisku kilka minut przed strzeleniem gola, zmieniając Pawła Wasiluka.

Następne spotkanie siedlczanie rozegrają za tydzień w sobotę 1 kwietnia o 16:00 w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią.