DSC_0495_1024x681

Siedlecka Pogoń w meczu z outsiderem rozgrywek MKS Kluczbork zremisowała na wyjeździe 2:2. Bramki dla Pogoni strzelali Mateusz Żytko i Eusébio Bancessi.

Siedlczanie do meczu z Kluczborkiem przystąpili bez Tomasza Lewandowskiego, który pauzował za 4 żółtą kartkę. Jego miejsce w wyjściowym składzie zajął Łukasz Wójcik. Na ławce rezerwowych kosztem Lewandowskiego i kontuzjowanego Damiana Świerblewskiego znalazło się miejsce dla Michała Panufnika i Piotra Krawczyka.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne w wykonaniu obu drużyn. Gra toczyła się w środku pola i brakowało okazji strzeleckich. Po kwadransie siedlczanie stworzyli okazję na gola, lecz swój zespół uratował obrońca gospodarzy. W 20 minucie groźnie uderzał Grzegorz Tomasiewicz, piłkę odbił Wojciech Kaczmarek, a dobitkę zmarnował Konrad Wrzesiński. Później dwie okazje stworzyli gospodarze. Najpierw Mohamed Essam strzelił niecelnie, a za kilka minut piłka po strzale Pawła Kubiaka wylądowała w rękach Rafała Misztala.

Druga odsłona rozpoczęła się wyśmienicie dla siedleckiej Pogoni. W 50 minucie Kamil Nitkiewicz sfaulował Grzegorza Tomasiewicza i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Mateusz Żytko i wyprowadził Pogonistów na prowadzenie. Radość podopiecznych Marcina Broniszewskiego nie trwała jednak długo. Sześć minut później Rafał Niziołek wykorzystał błąd defensora Pogoni i wyrównał stan meczu. Podrażnieni siedlczanie ruszyli do ataku. Swoją okazję miał Dariusz Zjawiński, który w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem strzelił w słupek. Kolejną okazję na gola Zjawiński miał w 71 minucie. Wtedy Kluczbork uratował Bartosz Brodziński, który wybił piłkę za linię końcową. Rzut rożny po tej akcji przyniósł siedlczanom drugą bramkę. Po rzucie rożny uderzał Zjawiński, ale piłkę odbił Kaczmarek. Ta powędrowała pod nogi Tomasiewicza, który przytomnie zagrał do Eusébio Bancessiego i piłka znalazła drogę do bramki. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłkę głowa zgrał Maciej Załęcki, a piłkę do siatki bez problemu skierował Maciej Kowalczyk. W końcowych minutach spotkania Kluczbork mógł nawet wyjść na prowadzenie, lecz dwukrotnie piłka po strzale Bartosza Brodzińskiego nie znalazła drogi do bramki.

W drużynie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział były Pogonista – Krzysztof Bodziony.

W następnej kolejce siedlczanie pauzują z uwagi na termin przeznaczony dla reprezentacji. Zaplanowany pierwotnie na ten termin mecz z Olimpią Grudziądz zostanie rozegrany 5 kwietnia.

Nice 1 liga

22 kolejka

MKS Kluczbork – Pogoń Siedlce 2:2 (0:0)

Bramki: Rafał Niziołek 56, Maciej Kowalczyk 88 – Mateusz Żytko 50 (k), Eusébio Bancessi 73

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 16. Łukasz Wójcik, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński, 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt (90, 22. Robert Janicki), 10. Grzegorz Tomasiewicz (90+3, 6. Marcin Paczkowski), 11. Michał Bajdur (50, 17. Eusébio Bancessi) – 9. Dariusz Zjawiński

Kluczbork: 1. Wojciech Kaczmarek – 11. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz, 31. Bartosz Brodziński, 20. Kamil Nitkiewicz – 21. Maciej Załęcki, 5. Rafał Niziołek, 77. Sebastian Deja (74, 19. Maciej Kowalczyk), 39. Paweł Kubiak (69, 8. Dominik Kościelniak), 23. Michał Kojder (81, 10. Tomasz Swędrowski) – 7. Mohamed Essam

Żółte kartki: Sebastian Deja 45 – Marcin Burkhardt 88

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)