16388243_1215140515238673_6008111326573653994_n

Siedlecka Pogoń w swoim drugim sparingu na zgrupowaniu we Władysławowie-Cetniewie zremisowała z liderem I ligi Chojniczanką Chojnice 1:1.

W zespole Pogoni sprawdzanych było po raz pierwszy w meczu kontrolnym dwóch Kolumbijczyków, trenujących od niedawna z zespołem – Carlos Viadero i Ronald Solórzano. Pogoniści zagrali w okrojonym składzie z uwagi na jutrzejszy mecz ze Zniczem.

Już w 6 minucie pierwszą groźną okazję stworzyła Chojniczanka, kiedy to Rafał Grzelak uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką. Po dobrym początku drużyny z Chojnicz Pogoń zaatakowała, ale zagranie Piotra Krawczyka do Michała Bajdura ostatecznie wyłapał Michał Dumieński. W 21 minucie blisko gola byli rywale Pogoni, ale sytuację wyjaśnił Rafał Misztal. Chwilę potem Piotr Kieruzel niecelnie główkował po centrze z rzutu rożnego Rafała Grzelaka. Siedem minut potem Bajdur dośrodkował w pole karne, a Cezary Demianiuk uderzył głową minimalnie obok słupka. Po 30 minutach gry Chojniczanka skontrowała, a nieskuteczny strzał z woleja oddał Michał Suchanek. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony Suchanek strzelił z linii pola karnego nad bramką. W ostatniej akcji w tej połowie po rzucie wolnym Marcin Biernat zgrał futbolówkę do Tomasza Mikołajczaka, ten uderzył z kilku metrów, lecz to było za mało by zaskoczyć golkipera Pogoni.

Na początku drugiej odsłony Pogoń mogła wyjść na prowadzenie, jednak sytuacji sam na sam z Łukaszem Budziłkiem nie wykorzystał Demianiuk. W 54 minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Damian Świerblewski, który przymierzył z około 15 metrów. Dwie minut potem Hieronim Gierszewski uderzył niecelnie z kilku metrów. W 68 minucie Choniczanka doprowadziła do remisu. Irakli Meschia zagrał na wolne pole do Bartłomieja Niedzieli, ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Misztala. Na dwadzieścia minut przed końcem Bajdur uderzył z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. W 78 minucie Carlos Viadero niecelnie główkował po dośrodkowaniu Świerblewskiego. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Bajdur wyłożył piłkę Dominikowi Barciakowi, ten uderzył z 20 metrów, jednak nie trafił w światło bramki.

W zespole Pogoni zagrał Rafał Misztal, który w przeszłości był piłkarzem Chojniczanki.

Następne spotkanie Pogonistów czeka już jutro o 10:00 z innym I-ligowcem – Zniczem Pruszków.