DSC_0356

Podopieczni Marcina Broniszewskiego wygrali z III-ligowymi rezerwami Legii Warszawa po bramkach Michała Bajdura, Eusébio Bancessiego i Daniela Chyły.

W meczu siedlecka Pogoń dała szansę pokazania się dotychczas sprawdzanym zawodnikom. Ponadto do gry wrócił Cezary Demianiuk. Dalej z powodu urazu pauzuje Konrad Wrzesiński.

Mecz przebiegał pod kontrolą siedlczan. Młodzież z warszawy praktycznie nie stworzyła zagrożenia pod bramką siedlczan, które mogło zakończyć się stratą gola. W 17 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. W polu karnym piłkę wycofał jeden z biało-niebieskich, dopadł do niej Michał Bajdur i pokonał Dominika Kąkolewskiego. Kilkanaście minut później w jednej z akcji ofensywnych z ostrego kąta uderzał Sebastian Krawczyk, jednak czujnie zareagował bramkarz ze stolicy. W końcówce pierwszej odsłony zbyt lekko uderzał Grzegorz Tomasiewicz.

Po zmianie stron znów pierwszy poważniejszy atak siedlczan zakończył się bramką. Robert Janicki dośrodkował z rzutu rożnego, a niekryty Eusébio Bancessi z wyczuciem skierował futbolówkę do siatki. Po godzinie gry Daniel Dybiec podał do Dominika Barciaka, który w dogodnej sytuacji uderzył zbyt lekko i strzał obronił Kąkolewski. Za chwilę Daniel Chyła dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę nad bramką głową posłał Tomasz Lewandowski. Swojej szansy szukał też Janicki uderzając niecelnie sprzed pola karnego. W 64 minucie znów sytuację strzelecką miał Barciak, jednak naciskany przez obrońców Legii uderzył obok bramki. W 74 minucie siedlczanie zdobyli trzecią bramkę. Błąd Kąkolewskiego wykorzystał Chyła, uderzając piłkę tuż sprzed szesnastki. W końcówce akcję przeprowadzili testowani Janicki z Eusébio, lecz ten drugi głową posłał piłkę nad bramką.

W poniedziałek siedlczanie wyjeżdżają na obóz do Władysławowa-Cetniewa, gdzie rozegrają trzy sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się 1 lutego (środa) o 17:00 z II-ligowym Gryfem Wejherowo.

Pogoń Siedlce – Legia II Warszawa 3:0 (1:0)

Bramki: Michał Bajdur 17, Eusébio Bancessi 55, Daniel Chyła 74

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 27. Jakub Szrek (46, 2. Tomasz Lewandowski), 3. Michał Panufnik (46, 4. Arkadiusz Jędrych), 14. Mateusz Żytko (46, 15. Paweł Łydkowski), 5. Sebastian Krawczyk (46, 16. Łukasz Wójcik) – 26. Damian Świerblewski (46, 21. Cezary Demianiuk), 6. Marcin Paczkowski (46, 93. Daniel Chyła), 23. Piotr Mroziński (46, 22. Daniel Dybiec), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 13. Dominik Barciak), 77. Michał Bajdur (46, 95. Robert Janicki) – 19. Petru Leucă (46, 17. Eusébio Bancessi)

Legia II: Dominik Kąkolewski – 2. Bartosz Skowron, 4. Mateusz Zawal (69, 15. Kacper Pietrzyk), 15. Kacper Pietrzyk (46, 18. Sebastian Walukiewicz), 26. Eryk Rakowski (46, 28. Maciej Ostrowski) – 17. Mateusz Leleno (46, 20. Adam Ryczkowski), 11. Aleksander Waniek (46, 3. Igoh Ogbu), 8. Rafał Makowski (69, 11. Aleksander Waniek), 19. Patryk Czarnowski (46, 16. Kornel Traczyk), 7. Alban Sulejmani (69, 17. Mateusz Leleno) – 9. Eryk Więdłocha (46, 22. Sadam Sulley)

Żółta kartka: Jakub Szrek 25

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)