14724074_1314428641931336_846329315_o

W I-ligowych derbach Mazowsza biało-niebiescy wygrali 1:0 ze Zniczem Pruszków.

Trener Dariusz Banasik w tygodniu poprzedzającym mecz wreszcie nie miał prawa narzekać na stan posiadania kadry. Do treningów powrócili Marcin Burkhardt, Luka Štefanac i Łukasz Wójcik. W meczowej osiemnastce znalazł się tylko pierwszy z wymienionych, i to w rezerwie jako swego rodzaju tajna broń. Ponadto do kadry powrócili Michał Bajdur i Konrad Wrzesiński, którzy odcierpieli kartkowe grzechy. Trzech zawodników straciło miejsce w wyjściowej jedenastce względem przegranego meczu w Katowicach. Daniel Chyła wypadł za kartki, natomiast Cezary Demianiuk i Piotr Krawczyk rozpoczęli I-ligowe derby wśród rezerwowych.

Pierwszy kwadrans spotkania nie był porywający. Jak przystało na derby nie brakowało walki, ale mało było spięć podbramkowych. W 13 minucie czujność Rafała Misztala sprawdził Aleksander Jagiełło, który jednak uderzył za lekko, żeby sprawić choćby najmniejszy problem siedleckiemu golkiperowi. Na odpowiedź Pogoni przyszło poczekać dłuższą chwilę. W 20 minucie Wrzesiński pognał w swoim stylu prawym skrzydłem, po czym dograł do Bajdura. Piłka po uderzeniu wychowanka Warty Mstów odbiła się od słupka. Swoich sił próbował także Rafał Makowski, lecz jest strzał z dystansu powędrował nad poprzeczką pruszkowskiej bramki. W 31 minucie Bajdur zacentrował z rzutu wolnego do Arkadiusza Jędrycha, który główkował obok słupka. Po chwili Daniel Dybiec sprawdził czujność Piotra Misztala. Była ona jednak na właściwym poziomie. W 38 minucie defensywny pomocnik Pogoni niecelnie główkował po wrzutce Wrzesińskiego z prawego skrzydła. Końcówka pierwszej połowy wskazywała na remis 0:0 na półmetku. Nic bardziej mylnego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Rafał Makowski obsłużył Daniela Gołębiewskiego, który pewnym strzałem pokonał Piotra Misztala. Pogoń mogła powiększyć swoje prowadzenie, ale golkiper Znicza popisał się kapitalną paradą po główce Jędrycha.

Początek drugiej połowy był bliźniaczo podobny do pierwszej. Pogoń dążyła do zdobycia drugiej bramki, jednak jej sytuacja skomplikowała się po godzinie gry. Damian Świerblewski w przeciągu 10 minut obejrzał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Mecz otworzył się, co dodało atrakcyjności derbom. Pogoń raz po raz groźnie kontrowała, ale brakowało wykończenia. W 72 minucie Wrzesiński stanął oko w oko z Piotrem Misztalem, jednak zabrakło mu miejsca na oddanie precyzyjnego strzału. Goście mogli wyrównać w 81 minucie. Rafał Misztal wyśmienicie obronił strzał z głowy Andrzeja Niewulisa. W 84 minucie doszło do powtórki; ponownie siedlecki golkiper pokazał pełnię swojego kunsztu po strzale defpoma z Pruszkowa. Znicz do ostatnich sekund walczył o korzystny wynik, ale defensywa Pogoni nie dała się pokonać. W ostatniej akcji meczu Demianiuk mógł zdobyć drugą bramkę dla gospodarzy, ale przegrał pojedynek sam na sam z Piotrem Misztalem. Pogoń wygrała minimalnie, ale w pełni zasłużenie.

Oficjalny debiut w biało-niebieskich barwach zaliczył Michał Panufnik, który w 87 minucie zastąpił Dybca. W zespole Pogoni wystąpił były zawodnik Znicza – Arkadiusz Jędrych, zaś w kadrze zespołu z Pruszkowa znajduje się były Pogonista – Rafał Zembrowski.

W sobotę 22 października Pogoń zaliczy ostatni wyjazdowy mecz w tym roku. Rywalem siedlczan będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.