dsc_0318

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego w ramach 13 kolejki IV ligi w Ząbkach wygrali z Dolcanem 3:2.

Do spotkania z Dolcanem siedlczanie wzmocnieni zostali m.in. Michałem Bajdurem, który pauzuje za czerwoną kartkę obejrzaną w I lidze. Zabrakło z kolei Sebastiana Szcześniaka, którego czeka dłuższa przerwa w grze oraz narzekającego na uraz pleców – Bartosza Szostka.

Mecz dla Pogonistów rozpoczął się słabo. W 5 minucie z okolicy 16 metra uderzył zawodnik Dolcanu i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Potem gra się wyrównała i po pół godzinie gry siedlczanie mieli rzut karny za faul na Krystianie Zbieciu. Do jedenastki podszedł Dominik Barciak i było 1:1. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po błędzie siedleckiej defensywy. Siedlczanie wcześniej mogli zdobyć jeszcze jednego gola, ale z kilku metrów po strzale głową chybił Piotr Ceranka. Również gospodarze stworzyli sobie sytuacje, jednak na posterunku był Jacek Kozaczyński.

W drugiej połowie byliśmy świadkiem odwrócenia losu meczu. Już na początku dogodnej sytuacji na wyrównanie nie wykorzystał Michał Bajdur, nie trafiając w sytuacji sam na sam. Dopiero na kwadrans przed końcem uderzeniem z linii pola karnego Paweł Łydkowski dał siedlczanom wyrównującą bramkę. Walczący do końca Pogoniści dopięli swego w końcówce spotkania. Jacek Kozaczyński wybił piłkę na połowę rywala, piłka trafiła do Bajdura, który obsłużył Patryka Skrzypka i ten dopiął formalności. Warto dodać, że tą bramką Skrzypek sprawił sobie prezent na dzisiejsze, siedemnaste urodziny.

W drużynie Pogoni wystąpili byli zawodnicy Dolcanu: Jacek Kozaczyński i Michał Bajdur. Z kolei w Dolcanie całe spotkanie rozegrali byli piłkarze biało-niebieskich – Dariusz Dadacz, Grzegorz Krystosiak.

Następny mecz biało-niebiescy rozegrają za tydzień w niedzielę 16 października o 18:00 z Unią Warszawa. Mecz odbędzie się w Siedlcach, na bocznym boisku.

IV liga

13 kolejka

Dolcan Ząbki – Pogoń II Siedlce 2:3 (2:1)

Bramki dla Pogoni II: Dominik Barciak 30 (k), Paweł Łydkowski 75, Patryk Skrzypek 87

Pogoń II: 12. Jacek Kozaczyński – 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik (46, 95. Patryk Ciulak), 15. Paweł Łydkowski, 22. Paweł Wasiluk – 26. Mateusz Kacprzak (78, 19. Patryk Skrzypek), 5. Sebastian Krawczyk (46, 14. Rafał Zin), 17. Dominik Barciak, 18. Maciej Wojczuk, 10. Michał Bajdur – 9. Krystian Zbieć (65, 27. Tomasz Kacprzak)

Żółte kartki: Michał Bajdur, Maciej Wojczuk – Marcin Stańczyk, Bartosz Wybraniec, Rafał Barzyc, Dariusz Dadacz

Sędzia: Krzysztof Mandes (Warszawa)