14329308_1175192069204349_1333080735_o

W meczu 9 kolejki I ligi Pogoń Siedlce wygrała z Chrobrym Głogów 2:0. Bramki dla biało-niebieskich w tym spotkaniu zdobyli Michał Bajdur oraz Marcin Burkhardt.

W zespole Pogoni w meczu z Chrobrym nie wystąpili kontuzjowani: Luka Štefanac, Damian Świerblewski oraz Łukasz Wójcik, a także pauzujący za 4 żółte kartki Daniel Dybiec.

W pierwszych fragmentach spotkania obie ekipy nie wypracowały sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Po stronie Pogni dwa niecelne strzały z dystansu oddali Marcin Burkhardt Konrad Wrzesiński. W 25 minucie bliski otworzenia wyniku był Grzegorz Tomasiewicz, jednak jego uderzenie z kilku metrów minęło bramkę strzeżoną przez Sławomira Janickiego.  7 minut później doskonałą okazję miał Michał Bajdur, który wpadł z futbolówką w pole karne, ale jego strzał powędrował minimalnie obok słupka. Na 120 sekund przed końcem pierwszej części gry Pogoń dopięła swego. Daniel Gołębiewski dograł w pole karne do Bajdura, a ten pewnym strzałem z 5 metrów umieścił piłkę w siatce.

Tuż po przerwie Chrobry mógł wyrównać. W dogodnej sytuacji ponad poprzeczką uderzył Michał Ilków-Gołąb. W 48 minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie. Fantastyczną zespołową akcję po podaniu Tomasiewicza wykończył Burkhardt. Przed upływem godziny gry groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, jednak próbę Dominika Kościelniaka skutecznie zatrzymał Rafał Misztal. W 66 minucie w 100-procentowej sytuacji znalazł się Mateusz Machaj, ale i tym razem wspaniałą interwencją wykazał się golkiper siedlczan. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Pogoń wygrała 2:0. Dla podopiecznych Dariusza Banasika było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

W następnej kolejce Pogoń 23 września o godzinie 19:00 na wyjeździe zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.