DSC_0228

W spotkaniu 8 kolejki I ligi siedlecka Pogoń wygrała w Suwałkach z Wigrami. Dwie bramki zdobył Konrad Wrzesiński, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Gołębiewski i Michał Bajdur.

Do meczu z liderem tabeli siedlczanie przystąpili osłabieni brakiem kontuzjowanych Damiana Świerblewskiego, Łukasza Wójcika, Luki Štefanaca oraz Piotra Krawczyka, który już w tym tygodniu powinien wznowić treningi. Do kadry meczowej wskoczył powracający ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski Rafał Makowski.

Początek meczu to badanie sił z obu stron. Najpierw na połowie siedlczan częściej przebywali gospodarze, a za chwilę Pogoniści po akcji Grzegorza Tomasiewicza zagrozili bramce Hieronima Zocha. Kilka minut później ładnie zabrał się z piłką Rafał Augustyniak, ale źle wykończył akcję jego kolega z zespołu. Pogoń odpowiedziała po dośrodkowaniu Tomasza Lewandowskiego, lecz za lekko uderzył Michał Bajdur. Po kwadransie to MKP Pogoń wyszedł na prowadzenie. Marcin Burkhardt wypatrzył Konrada Wrzesińskiego, który przyjął piłkę w środku pola i silnym strzałem trafił do siatki. Nie minęły dwie minuty, a siedlczanie prowadzili 2:0. Daniel Dybiec na raty podał do Daniela Gołębiewskiego, a ten pięknym, technicznym strzałem trafił w samo okienko bramki Zocha. Po stracie goli gospodarze ruszyli do ataków, ale dobrze dysponowana była siedlecka defensywa. Do przerwy lider I ligi nie stworzył poważnego zagrożenia pod bramką Rafała Misztala.

Do drugiej części gry zespół gospodarzy ruszył na połowę siedlczan i próbował jak najszybciej zmienić losy tego spotkania. Mimo ataków, Wigry traciły piłkę tuż przed polem karnym podopiecznych Dariusza Banasika i siedlczanie próbowali swoich szans z kontrataku. W 55 minucie po jednym z nich Pogoń zdobyła trzeciego gola. Piłka z połowy gości trafiła na skrzydło do Wrzesińskiego, który ograł rywala, podał do Burkhardta, a ten w ekwilibrystyczny sposób obsłużył Michała Bajdura, który wpakował piłkę do siatki. Cztery minuty później po raz kolejny siedlczanie obnażyli lidera. Gołębiewski podał do Wrzesińskiego, a ten ze stoickim spokojem przelobował bezbronnego Zocha. Za dwie minuty do siatki trafiły Wigry. Kamil Adamek w sytuacji sam na sam i po minięciu Misztala zmniejszył stratę do 1:4. Po tej bramce Wigry rzuciły się do ataków, zaś Pogoniści całą drużyną bronili bardzo korzystnego wyniku. Ostatecznie Pogoń wygrała u lidera aż 4:1.

Czwartą żółtą kartkę w sezonie otrzymał Daniel Dybiec i następne spotkanie z Chrobrym Głogów zawodnik ten będzie musiał pauzować.

W drużynie Wigier wystąpił były zawodnik siedleckiej Pogoni – Rafał Augustyniak. Trenerem bramkarzy gospodarzy był były bramkarz MKP – Andrzej Olszewski.

Kolejne ligowe spotkanie siedlczanie rozegrają w niedzielę 18 września o 15:00. Do Siedlec zawita wtedy Chrobry Głogów.

I liga

8 kolejka

Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 1:4 (0:2)

Bramki: Kamil Adamek 61 – Konrad Wrzesiński 15, 59, Daniel Gołębiewski 17, Michał Bajdur 55

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 18. Janusz Bucholc, 19. Maciej Wichtowski (69, 21. Kuku), 5. Václav Cverna, 23. Jakub Bartkowski – 11. Damian Kądzior, 10. Mateusz Radecki (39, 24. Kamil Zapolnik), 8. Rafał Augustyniak, 25. Damian Gąska (58, 17. Łukasz Wroński), 9. Miłosz Kozak – 28. Kamil Adamek

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski (69, 21. Cezary Demianiuk), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński, 7. Daniel Dybiec, 18. Marcin Burkhardt (56, 15. Rafał Makowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 9. Daniel Gołębiewski (87, 99. Piotr Kurbiel)

Żółte kartki: Mateusz Radecki 39, Damian Kądzior 64, Rafał Augustyniak 76 – Konrad Wrzesiński 22, Daniel Dybiec 25

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)