DSC_7232

W meczu sparingowym siedlecka Pogoń wygrała z IV-ligowym Podlasiem Sokołów Podlaski 7:0.

W drużynie Pogoni testowany był 25-letni defensywny pomocnik Bruno Żołądź z II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg.

Przewaga siedlczan w meczu nie ulegała dyskusji. W 4 minucie strzelaninę napoczął Daniel Gołębiewski, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Macieju Wojczuku. Kolejna bramka padła trzydzieści pięć minut później, kiedy to podanie Tomasza Lewandowskiego skrzętnie wykorzystał Wojczuk. W końcówce pierwszej odsłony Alban Sulejmani dośrodkował w pole karne i tam Gołębiewski strzałem z kilku metrów podwyższył prowadzenie biało-niebieskich.

W drugiej odsłonie padły kolejne gole. W 65 minucie Patryk Ciulak zacentrował w pole karne, a głową do siatki trafił Wojczuk. Kilka minut później Wojczuk znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, minął wychodzącego bramkarza po czym wyłożył futbolówkę Piotrowi Kurbielowi, który dopełnił formalności. Kilkadziesiąt sekund później ponownie gola strzelił Kurbiel, który wykorzystał błąd bramkarza i uderzył z nieznacznej odległości. Wynik meczu w 85 minucie ustalił Wojczuk, który skompletował hattricka.

W niedzielę 31 lipca podopieczni Dariusza Banasika zainaugurują rozgrywki I ligi sezonu 2016/17. Siedlczanie zagrają na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Sparing

Pogoń Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 7:0 (3:0)

Bramki: Daniel Gołębiewski 4 (k), 45, Maciej Wojczuk 39, 65, 85, Piotr Kurbiel 72, 73

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 6. Sebastian Szcześniak (46, 14. Patryk Ciulak), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Michał Panufnik, 24. Łukasz Wójcik – 8. Serhij Krykun, 27. Marcin Paczkowski (36, 9. Kamil Dmowski), 22. Bruno Żołądź, 5. Daniel Gołębiewski (65, 25. Maciej Wojczuk), 7. Alban Sulejmani – 25. Maciej Wojczuk (46, 10. Piotr Kurbiel)

Sędziowie: Mirosław Świnarski (Siedlce), Mirosław Bołbotowski