DSC_8099

Siedlecka Pogoń w I rundzie Pucharu Polski przegrała po dogrywce w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO 1929 1:2. Bramkę dla Pogoni zdobył Grzegorz Tomasiewicz.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla biało-niebieskich. Już w 11 minucie Grzegorz Tomasiewicz wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Po zaciętym pojedynku wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem Pogonistów. Niestety. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Mateusz Podstolak doprowadził do remisu i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Trzy minuty przed końcem pierwszej części dogrywki za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Mateusz Żytko i siedlczanie kończyli mecz w osłabieniu. Wykorzystali to miejscowi zdobywając zwycięskiego gola autorstwa Łukasza Jamroza w 110 minucie i to oni awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Siedlczanom pozostało skupić się na ligowych rozgrywkach, które rozpoczną się już za tydzień. A już jutro Pogoń rozegra spotkanie sparingowe z IV-ligowym Podlasiem Sokołów Podlaski. Mecz odbędzie się na bocznym boisku stadionu ROSRRiT o 13:00. O 15 na stadionie ARMS przy ul. Prusa 6 rezerwy Pogoni zagrają z Tajfunem Jartypory.