DSC_4977

W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski siedlecka Pogoń na wyjeździe wygrała ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 3:0. Bramki dla Pogonistów strzelali: Grzegorz Tomasiewicz i dwie Damian Świerblewski.

W meczu oficjalny debiut w Pogoni zaliczyli: Arkadiusz Jędrych, Michał Bajdur, Grzegorz Tomasiewicz oraz Przemysław Frąckowiak, który przez ostatni rok pobytu w Siedlcach grał jedynie w sparingach i rezerwach. Po raz pierwszy po przerwie wystąpił również Cezary Demianiuk.

Mecz rozpoczął się od badania z obu stron, ale w 7 minucie to siedlczanie wyszli na prowadzenie. Z dystansu uderzył Grzegorz Tomasiewicz i piłka zatrzepotała w siatce. Przez chwilę próbowali odpowiedzieć gospodarze, ale na nic się to stało. Z biegiem czasu Pogoniści zdominowali i prowadzili grę, więc tylko kwestią czasu było podwyższenie rezultatu. Mimo kilku okazji do przerwy więcej bramek nie padło. Stilon swoich szans szukał po kontrach i stałych fragmentach gry, jednak pewnie w bramce sprawował się Przemysław Frąckowiak.

Początek drugiej części gry przyniósł wiele emocji. Drugą żółtą kartką został ukarany w 46 minucie Damian Szałas i gospodarze musieli kończyć mecz w osłabieniu. Mimo osłabienia Stilonowcy stworzyli sobie okazję na bramkę, ale wślizgiem futbolówki nie sięgnął Jakub Okuszko. Ze strony Pogoni podwyższyć mógł Daniel Chyła, ale nie trafił głową w światło bramki. W 61 minucie Pogoniści udokumentowali przewagę drugim golem, a do siatki trafił Damian Świerblewski. Kilka minut później w poprzeczkę trafił Michał Bajdur. W 78 minucie Łukasz Maliszewski zdecydował się na strzał z dalszej odległości, jednak skuteczną interwencją popisał się Frąckowiak. Trzy minuty później Pogoniści ustalili wynik spotkania, kiedy to po szybkiej po raz drugi Świerblewski umieścił piłkę w siatce. W końcówce kolejną okazję na gola miał Demianiuk, lecz za długo przetrzymał piłkę i rywale przejęli futbolówkę.

W kolejnej rundzie Pogoń zmierzy się z III-ligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie zaplanowano na następny weekend 23-24 lipca w Ostrowcu.