DSC_5574

W meczu 32 kolejki Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Drutex-Bytovią Bytów.

W kadrze Pogoni zabrakło: Rafała Maćkowskiego, Dawida Dzięgielewskiego oraz Kamila Dmowskiego. Wszystkich wyeliminowały kontuzje.

W pierwszym kwadransie obie ekipy nie potrafiły wypracować sobie sytuacji bramkowej. Przyjezdni oddali w tym czasie jeden strzał na siedlecką, jednak niecelnie główkował Krzysztof Bąk. W 19 minucie z dystansu uderzał Mariusz Rybicki, zmuszając Gerarda Bieszczada do najwyższego wysiłku. Na 6 minut przed przerwą ponad poprzeczką strzelał Marcin Paczkowski. 180 sekund później z piłką w pole karne wpadł Jakub Serafin, a po jego próbie dobrze interweniował Rafał Misztal. Przed przerwą po centrze z rzutu wolnego głową niecelnie uderzał Rafał Augustyniak. Po pierwszych 45 minutach był bezbramkowy remis.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. W 53 minucie po rzucie rożnym groźnie główkował Bąk, ale i tym razem futbolówka poszybowała zbyt wysoko. Natomiast chwilę później szczęścia bezskutecznie szukał  rezerwowy Adam Duda. Przed upływem godziny gry z około 30 metrów uderzał Augustyniak, jednak piłka powędrowała obok prawego słupka bramki gości. Z kolei w 60 minucie mogło być 1:0 dla Drutex-Bytovii. Łukasz Wróbel dośrodkował w pole karne, a tam minimalnie spudłował Janusz Surdykowski. W 70 minucie po strzale z rzutu wolnego Omara Monterde piłkę na rzut rożny skutecznie sparował Misztal. Na 8 minut przed upływem regulaminowego czasu gry minimalnie obok bramki uderzył Mateusz Klichowicz. W ostatnim fragmencie meczu Pogoń była bliska zgarnięcia kompletu punktów, jednak po strzale Konrada Wrzesińskiego futbolówka zatrzymała się tylko na słupku. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W następnej kolejce Pogoń na wyjeździe w niedzielę 29 maja o godzinie 15:00 zagra ze Stomilem Olsztyn.