DSC_4516

W meczu 30 kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała z Olimpią Grudziądz 1:2. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Mariusz Rybicki. Była to pierwsza porażka Pogoni na własnym stadionie (nie licząc meczów w Pruszkowie) od maja zeszłego roku.

W tym spotkaniu ostatni mecz kary odbywał szkoleniowiec Pogoni Marcin Sasal i spotkanie oglądał on z wysokości trybun. Ponadto pauzę za kartki w dalszym ciągu odbywał Daniel Chyła. Co więcej w zespole gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Ernesta Dzięcioła.

Już w pierwszych sekundach zaatakowali goście, ale strzał z dystansu jednego z piłkarzy Olimpii obronił Rafał Misztal. Ponadto przed upływem kwadransa gry swojej szansy bezskutecznie szukał jeszcze Macin Smoliński. W 16 minucie Pogoń mogła wyjść na prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego o włos od zdobycia samobójczej bramki był Matić Žitko. W kolejnym fragmencie spotkania niewiele działo się pod bramkami obu drużyn. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 32 minucie ponad poprzeczką groźnie główkował Nildo. 180 sekund później odpowiedziała Pogoń. Rafał Augustyniak dobrze przedarł się przez defensywę gości, jednak jego uderzeniu zabrakło precyzji. Przed przerwą jeszcze raz zaatakowali siedlczanie. Po ładnej kombinacyjnej akcji i strzale Konrada Wrzesińskiego świetną interwencją wykazał się Bartosz Fabiniak. Do przerwy Pogoń bezbramkowo remisowała z Olimpią.

Obraz gry od początku drugiej połowy nie uległ zmianie. Po godzinie czujność Misztala strzałem zza pola karnego sprawdził Brazylijczyk Nildo i golkiper Pogoni spisał się bez zarzutu. Chwilę później uderzał Patryk Skórecki, jednak futbolówka poszybowała nad bramką. W 68 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Jonkisz, jednak strzelał z dość ostrego kąta i bramkarz Olimpii zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później prawym skrzydłem szarżował Mariusz Rybicki, podał w pole karne, a tam akcję strzałem ponad bramką skończył Wrzesiński. W 74 minucie kontratak przeprowadzili gości. Nildo podał do Adama Banasiaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił gola, dając prowadzenie swojej drużynie. W 78 minucie Pogoń wyrównała. W polu karnym do piłki doszedł Rybicki i po nie najlepszej interwencji Fabiniaka doprowadził do remisu. Jednak Olimpia błyskawicznie ponownie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne głową gola na 2:1 strzelił Nildo. W końcówce gospodarze próbowali jeszcze wywalczyć chociaż punkt, ale nie udało się zdobyć wyrównującej bramki i to Olimpia zainkasowała komplet oczek.

W następnej kolejce Pogoń w niedzielę 15 maja o godzinie 17:00 na własnym stadionie zagra z Rozwojem Katowice.