DSC_3047

Podopieczni Marcina Sasala w meczu 25 kolejki pokonała sąsiada w tabeli – zespół MKS Kluczbork 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Daniel Chyła, Mariusz Rybicki i Konrad Wrzesiński.

Pogoń do meczu z MKS-em przystąpiła osłabiona brakiem kontuzjowanych: Dawida Dzięgielewskiego, Ernesta Dzięcioła i Damiana Świerblewskiego.

Pierwszy, bardzo niecelny, strzał w meczu oddał Piotr Giel. W 11 minucie po wrzutce Bartosza Osolińskiego groźnie główkował Daniel Gołębiewski, jednak doskonałą interwencją wykazał się Oskar Pogorzelec. Po kwadransie gry kolejną dogodną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Tym razem z piłką w pole karne wpadł Mariusz Rybicki i posłał ją minimalnie obok prawego słupka bramki.   W 22 minucie składną akcję przeprowadziła Pogoń, którą niecelnym strzałem kończył Adam Duda. 180 sekund później ponownie było niebezpiecznie pod bramką gości. Najpierw z dystansu uderzał Rafał Augustyniak, a za chwilę po wrzutce z rzutu rożnego bardzo bliski otwarcia wyniku spotkania był Daniel Chyła. Po upływie pół godziny gry indywidualną akcję przeprowadził Konrad Wrzesiński, ale sfinalizował ją strzałem nad poprzeczką. W 34 minucie w końcu zaatakowali goście. Rafał Niziołek zgrał piłkę do Marcina Nowackiego, a ten uderzył ponad bramką. Tuż przed przerwą ponownie MKS przed utratą gola uratował Oskar Pogorzelec, zatrzymując tym razem bardzo dobry strzał Kamila Jonkisza. Do przerwy był bezbramkowy remis, z dużym wskazaniem na zespół z Siedlec.
Druga połowa rozpoczęła się od strzału na bramkę Rafała Misztala – Niziołek z dystansu strzelił za wysoko. W 62 minucie Pogoń w końcu dopięła swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Daniel Chyła. Chwilę później błyskawicznie do wyrównania mogli doprowadzić goście, ale uderzenie Giela obronił Misztal. W 64 minucie Pogoń podwyższyła na 2:0, kiedy to Rybicki nie dał szans Pogorzelcowi. Na kwadrans przed końcem kolejną okazję mieli biało-niebiescy. W pole karne zagrał Wrzesiński, jednak z bliskie odległości spudłował Duda. W 84 minucie dobry strzał ze skraju pola karnego oddał Kamil Kuczak, jednak czujnie w bramce interweniował golkiper siedlczan. 120 sekund później Pogoń wyprowadziła kontratak, który strzałem do pustej bramki wykończył Konrad Wrzesiński, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Dzięki zwycięstwu Pogoń awansowała na 12 miejsce w ligowej tabeli.

W następnej kolejce Pogoń 16 kwietnia o godzinie 18:30 na wyjeździe zmierzy się z Wigrami Suwałki.