phoca_thumb_l_dsc_0441

W meczu 20 kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z bydgoskim Zawiszą 0:1.

Zawisza mógł błyskawicznie otworzyć wynik spotkania. Po 180 sekundach gry piłka po uderzeniu Sylwestra Patejuka uderzyła w słupek. W pierwszym kwadransie inicjatywa była po stronie gospodarzy, a biało-niebiescy szukali okazji do kontrataków. W 21 minucie groźny, ale niecelny strzał z dystansu oddał Daniel Dybiec. W kolejnym fragmencie gry zaskoczyć Rafała Misztala próbowali Sebastian Kamiński czy Gal Arel, jednak za każdy razem Zawiszy brakowało dokładności. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy blisko zdobycia pierwszego gola był Karol Danielak. Kamil Drygas uruchomił skrzydłowego Zawiszy a ten w doskonałej okazji uderzył wprost w golkipera gości. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Pierwszą okazję w drugiej połowie stworzyła Pogoń. Rafał Augustyniak dograł do Rafała Maćkowskiego, a po jego uderzeniu z woleja udanie interweniował Łukasz Sapela. W 56 minucie powinno być 1:0 dla Zawiszy. Mica przelobował Misztala, ale futbolówka trafiła w słupek. Do odbijającej się piłki dopadł Patejuk, który nie zdołał skutecznie dobić strzału kolegi. Jego próbą doskonale zatrzymał bramkarz zespołu z Siedlec. Chwilę później gospodarze dopięli swego. Kamiński dorzucił w pole karne, a tam najlepiej zachował się Jakub Smektała i z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Po tym trafieniu Zawisza kontrolował wydarzenia na boisku. Na kwadrans przed końcem swoją drugą bramkę mógł zdobyć Smektała, jednak udanie bronił Misztal. Podopieczni Marcina Sasala do końcowego gwizdka sędziego walczyli o wyrównanie. Najlepszą szansę miał na to Augustyniak, lecz nie potrafił w dogodnej sytuacji pokonać Sapeli. Mimo to kibice zgromadzeni na stadionie w Bydgoszczy nie obejrzeli już więcej trafień i gospodarze triumfowali 1:0.

W następnej kolejce w sobotę 12 marca o godzinie 17:00 Pogoń na własnym stadionie podejmie Wisłę Płock.