12525370_983755428353640_7868760486924256141_o

Siedlecka Pogoń w dzisiejszych meczach sparingowych poniosła dwie porażki. W pierwszym meczu siedlczanie ulegli III-ligowym Orlętom Radzyń Podlaski 1:4, zaś w drugim drużynie Ligi okręgowej – Tajfunowi Jartypory 1:2.

W pierwszym spotkaniu w barwach biało-niebieskich zagrali zawodnicy z dwóch zespołów – kadry pierwszej drużyny oraz rezerw. Ponadto w siedleckim klubie testowany był 19-letni napastnik – Piotr Szostak z Hutnika Huta Czechy.

Pogoń w eksperymentalnym zestawieniu słabo rozpoczęła spotkanie. Po 21 minutach przegrywała już 0:3, a bramki zdobywali Arkadiusz Kot i dwie Damian Szpak. Pogoń gola zdobyła w 74 minucie, kiedy to Łukasz Wójcik wypuścił na wolne pole Szostaka, a ten minął bramkarza i uderzył do pustej bramki. Za chwilę kropkę nad i postawili radzynianie, a mianowicie Damian Iwańczuk ustalając wynik spotkania na 1:4.

Następne spotkanie podopieczni Marcina Sasala rozegrają w sobotę 20 lutego o 12:00 z II-ligowym Zniczem Pruszków w Siedlcach na stadionie ARMS (ul. Prusa 6).

Pogoń Siedlce – Orlęta Radzyń Podlaski 1:4 (0:3)

Bramki: Piotr Szostak 74 – Damian Szpak 7, 21, Arkadiusz Kot 10, Damian Iwańczuk 75

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (70, 1. Piotr Antoszczuk) – 16. Łukasz Wójcik, 95. Michał Panufnik, 17. Paweł Łydkowski, 8. Daniel Chyła – 32. Patryk Ciulak, 5. Sebastian Krawczyk, 2. Piotr Ceranka (64, 6. Bartosz Szostek), 7. Dominik Barciak, 13. Sebastian Szcześniak (74, 9. Krystian Zbieć) – 23. Piotr Szostak

Orlęta: Adrian Wójcicki – Marek Leszkiewicz (46 Łukasz Ebert), Mateusz Łakomy (46 Mateusz Konaszewski), Adrian Zarzecki, Patryk Szymala (66 Kamil Daszczyk) – Witalij Melnyczuk (73 Marek Nowacki), Arkadiusz Kot (66 Mateusz Ebert), Kamil Groborz (66 Bartłomiej Powałka), Konrad Król (66 Damian Iwańczuk), Karol Rycaj (73 Jakub Wasilewski) – Damian Szpak (79 Radosław Cieślak)

Sędzia: Kamil Wolski (Siedlce)

Widzów: 30

W drugim meczu rezerwy Pogoni podejmowały ligowego rywala – Tajfun Jartypory. Młody team mimo dobrej gry nie potrafił stworzyć klarownych sytuacji pod bramką rywala. W 28 minucie prowadzenie gościom dał Mateusz Laskowski, zaś po zmianie stron kolejne trafienie dołożył Jarosław Pełka. Siedlczanie honorowego gola strzelili sześć minut przed końcem meczu po trafieniu Tomasza Kacprzaka bezpośrednio z rzutu wolnego.

Kolejny mecz sparingowy rezerw odbędzie się w sobotę 20 lutego o 17:00 z IV-ligowymi Czarnymi Węgrów na bocznym boisku stadionu ROSRRiT.

Pogoń II Siedlce – Tajfun Jartypory 1:2 (0:1)

Bramki: Tomasz Kacprzak 84 – Mateusz Laskowski 28, Jarosław Pełka 59

Pogoń II: 1. Piotr Antoszczuk (46 Michał Chałupka) – 19. Bartosz Szostek (75, 4. Dawid Kobyliński), 23. Paweł Dębała, 14. Michał Mularczyk, 11. Tomasz Kacprzak – 10. Damian Czarnocki (46, 21. Karol Grochowski), 6. Rafał Zin, 8. Bartosz Karczmarek (68, 15. Dawid Zdanowski), 7. Mateusz Kalinowski (40, 20. Cezary Anusiewicz), 22. Krystian Zbieć (60, 17. Kamil Domański) – 18. Jakub Malinowski (46, 9. Patryk Skrzypek)

Sędzia: Maciej Tomaszewski (Siedlce)