18-DSC_1631e

W meczu 15. kolejki I ligi Pogoń Siedlce uległa na wyjeździe Drutex-Bytovii Bytów 1:3. Jest to pierwsza porażka od 12 września.

W porównaniu z zeszłotygodniowym meczem w Katowicach z Rozwojem w składzie Pogoni zaszła jedna zmiana. W miejsce pauzującego za kartki Daniela Chyłę od pierwszej minuty wystąpił Kamil Dmowski.

W pierwszym kwadransie gry bardzo dobrze grali gospodarze.W 12 minucie niezły strzał oddał Dawid Kort, ale piłka powędrowała obok bramki. Chwilę później było 1:0 dla Drutex-Bytovii. Janusz Surdykowski doskonale zagrał do Artura Formeli, a ten bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnym fragmencie zespół z Bytowa szukał okazji do podwyższenia wyniku. W 32 minucie świetny strzał oddał Mateusz Klichowicz, jednak jego próbę skuteczną interwencją powstrzymał Rafał Misztal. Przed przerwą niedokładnie uderzał jeszcze Dawid Dzięgielewski i do przerwy siedlczanie przegrywali z Drutex-Bytovią 0:1.

Od początku drugiej połowy Pogoń spróbowała odrobić straty, ale strzał głową Adama Dudy minął bramkę strzeżoną przez Tomasza Laskowskiego. W 52 minucie na 2:0 podwyższyli gospodarze. Artur Formela dograł w pole karne, a tam akcje skutecznie wykończył Janusz Surdykowski. W 60 minucie kolejną bramkę zdobył zespół z Bytowa. Po raz drugi w meczu Rafała Misztala pokonał Artur Formela. W 72 minucie honorową bramkę zdobyła Pogoń. Do piłki odbitej przez golkipera Drutex-Bytovii po strzale z rzutu wolnego Marcina Paczkowskiego najszybciej dopadł Ernest Dzięcioł i było 1:3. Do końca spotkania, mimo kilku prób z obu stron, wynik nie uległ już zmianie i Bytovia zainkasowała komplet punktów.

W następnej kolejce 8 listopada o godzinie 12:00 Pogoń Siedlce w Pruszkowie podejmie Stomil Olsztyn.