22

W meczu 14. kolejki I ligi Pogoń Siedlce po bardzo emocjonującym meczy pokonała w Katowicach miejscowy Rozwój 3:2 i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo.

W porównaniu do ubiegłotygodniowego składu z meczu z Olimpią w Pogoni zaszła jedna zmiana. W miejsce Marcina Paczkowskiego od pierwszej minuty zagrał powracający po kontuzji Mateusz Żytko.

Mecz doskonale rozpoczął się dla Pogoni. Już w 5 minucie siedlczanom udało się objąć prowadzenie. Po doskonałym dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Adam Duda, dla którego była to już szósta bramka w tym sezonie. Po urtacie gola do odrabiania strat ruszył zespoł z Katowic. W 11. minucie było bardzo groźnie w polu karnym Rafała Misztala, bliski doprowadzenia był Łukasz Kopczyk, ale piłka minimalnie minęła bramkę siedlczan. W kolejnym fragmencie meczu swoich szans szukali Robert Tkocz czy Joshua Balogun, jednak dobrze spisywał się golkiper gości. Rozwój dopiął swego w 37 minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Damian Mielnik i wyrównał stan meczu na 1:1. Do przerwy więcej goli już nie padło i Rozwój remisował z Pogonią.

Od początku drugiej części meczu gra była bardzo wyrównana. Obie ekipy próbowały zdobyć drugiego gola, ale żadna z drużyna nie potrafiła wypracować sobie klarownej, strzeleckiej okazji. W 69 minucie Pogoń mogła zdybyć drugiego gola, jednak strzał głową Kamil Dmowskiego pewnie obronił Maciej Raniowski. W 76 minucie na prowadzenie wyszła Pogoń, kiedy to skutecznym uderzeniem z szesnastu metrów popisał się Dawid Dzięgielewski. Na to trafienie błyskawicznie odpowiedzieli gospodarze i w 78 minucie po bramce Tomasza Wróbla było 2:2. Jednak remis na tablicy wyników nie utrzymał się długo. 120 sekund później podopieczni Marcina Sasala zdobyli kolejnego gola. Dzięgielewski dograł piłkę do Dudy, a ten pewnie pokonał Raniowskiego, zdobywając bramkę na 3:2. Po tym trafieniu Rozwój do ostatniego gwizdka sędziego atakował i próbował wywalczyć przynajmniej punkt, ale ta sztuka im się nie udała i to Pogoń wywiozła z Katowic komplet oczek.

W następnej kolejce 31 października o godzinie 16:00 Pogoń na wyjeździe zmierzy się z Bytovią Bytów.

I liga

14. kolejka

Rozwój Katowice – Pogoń Siedlce 2:3 (1:1)

Bramki: Damian Mielnik 37, Tomasz Wróbel 78 – Adam Duda 5, 80, Dawid Dzięgielewski 76

Rozwój: 1. Maciej Raniowski – 4. Bartosz Jaroszek (80 Dawid Domański), 5. Łukasz Kopczyk, 2. Robert Menzel, 6. Damian Mielnik – 8. Kamil Cholerzyński (80 Michał Gałecki), 10. Robert Tkocz, 9. Tomasz Wróbel, 19. Joshua Balogun, 21. Patryk Kun – 25. Filip Kozłowski (59 Sebastian Gielza)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 5. Mateusz Żytko, 3. Rafał Zembrowski, 8. Daniel Chyła – 26. Dawid Dzięgielewski (84, 21. Piotr Ceglarz), 4.Ernest Dzięcioł (61, 13. Kamil Dmowski), 7. Daniel Dybiec, 9. Krzysztof Bodziony, 10. Mariusz Rybicki (70 Michał Ogrodnik) – 15. Adam Duda

Żółte kartki: Bartosz Jaroszek 49, Joshua Balogun 73 – Daniel Chyła 10, Kamil Dmowski 62

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)