13

W meczu 2. kolejki siedlecka Pogoń zremisowała w Głogowie z miejscowym Chrobrym 1:1.

Szkoleniowiec Pogoni Marcin Sasal dokonał kilku roszad w składzie. Na placu gry od pierwszej minuty szansę otrzymali m.in. Dawid Dzięgielewski, Daniel Dybiec i Kamil Dmowski.

W gorący wieczór przyszło się zmierzyć Pogoni z Chrobrym w Głogowie. Od początku było widać trudne warunki po zawodnikach obu drużyn. Obie drużyny spokojnie rozgrywały piłkę i stworzyły po kilka niegroźnych sytuacji. Ze strony Pogoni dwukrotnie uderzał Dawid Dzięgielewski, zaś dla rywali Maciej Górski. To właśnie Górski po kwadransie gry mógł wyprowadzić Chrobrego na prowadzenie, ale z bardzo dobrej pozycji trafił w Rafała Misztala. Za moment Górski trafił już do siatki, jednak znajdował się na spalonym. W 27 minucie to siedlczanie cieszyli się z prowadzenia. Na strzał z około 25 metrów zdecydował się Krzysztof Bodziony i trafienie nowego zawodnika biało-niebieskich otworzyło wynik meczu. Pięć minut tylko cieszyli się podopieczni Marcina Sasala z prowadzenia. Po rzucie rożnym Michał Michalec głową z bliskiej odległości wyrównał stan meczu. Po wyrównaniu przez Chrobrego siedlczanie jeszcze dwukrotnie mogli pokusić się o gola. Najpierw główkę Daniela Chyły kapitalnie obronił Sławomir Janicki, a za chwilę Konrad Wrzesiński z narożnika pola bramkowego trafił w bliższy słupek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy okazję na gola mieli gospodarze. Wołodymyr Hudyma uderzał głową i minimalnie chybił. Sześć minut później przypomniał o sobie Górski, który już leżąc na murawie kopnął piłkę obok bramki. W 58 minucie poważny błąd defensywy z Głogowa mógł wykorzystać Adam Duda, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Janickim, ale najpierw trafił w niego, a dobijał w boczną siatkę. Na dwadzieścia minut przed końcem piłka ponownie po strzale Bodzionego o mało co nie dała siedlczanom bramki – obiła poprzeczkę. Chrobry odpowiedział strzałem z wolnego Hudymy, który minimalnie minął bramkę Pogoni. Za moment rezerwowy Łukasz Szczepaniak został powstrzymany najpierw przez Misztala, a potem przez siedleckich obrońców. W 81 minucie groźnie główkował Igor Szopa, gdy piłka po jego strzale przeleciała obok bramki. W samej końcówce losy meczu próbował zmienić jeszcze Piotr Krawczyk, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Następne spotkanie Pogoniści zagrają 16 sierpnia (niedziela) o 17:00 w Pruszkowie z Zawiszą Bydgoszcz.

I liga

2. kolejka

Chrobry Głogów – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Michał Michalec 32 – Krzysztof Bodziony 27

Chrobry: Sławomir Janicki – Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Damian Byrtek, Adam Samiec, Dominik Kościelniak (77 Igor Szopa), Mateusz Hałambiec (73 Marcel Gąsior), Szymon Drewniak, Damian Sędziak (61 Łukasz Szczepaniak), Wołodymyr Hudyma, Maciej Górski

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 26. Dawid Dzięgielewski (66, 20. Piotr Krawczyk), 7. Daniel Dybiec, 13. Kamil Dmowski (82, 4. Ernest Dzięcioł), 9. Krzysztof Bodziony, 10. Mariusz Rybicki – 15. Adam Duda (71, 27. Michał Ogrodnik)

Żółte kartki: Mateusz Hałambiec 43, Michał Michalec 50 – Daniel Chyła 45+1, Konrad Wrzesiński 59, Daniel Dybiec 73

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)