odrapp

Pogoń Siedlce po bramce Konrada Wrzesińskiego wygrała 1:0 na wyjeździe z Odrą Opole i za tydzień w I rundzie PP zagra z Arką Gdynia.

Dzisiaj biało-niebiescy oficjalnie rozpoczęli sezon 2015/16. Pod wodzą nowego trenera Marcina Sasala siedlczanie przystąpili do nowego sezonu.

Pierwsze minuty były ze wskazaniem na zespół Odry. Siedlczanie ograniczyli się do długich piłek do przodu, ale nie przynosiło to korzyści w postaci sytuacji bramkowych. Pogoń powinna objąć prowadzenie w 21. minucie, kiedy to golkiper gospodarzy Tobiasz Weinzettel sfaulował jednego z siedlczan w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Rzutu karnego nie wykorzystał niestety napastnik Pogoni Piotr Krawczyk, gdyż jego uderzenie obronił bramkarz z Opola. Po zmarnowanej jedenastce siedlczanie przejęli inicjatywę i próbowali zmienić niezadawalający wynik meczu. W 29 minucie szansę dla opolan miał Janusz Gancarczyk, jednak na raty nie umiał umieścić piłki w bramce Rafała Misztala. W końcówce pierwszej połowy Pogoń ponownie miała szansę na objęcie prowadzenia, ale strzał Adriana Dziubińskiego obronił Weinzettel, a Piotr Krawczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Pierwszą groźną sytuację dla Odry w drugiej połowie stworzył sobie Mateusz Gancarczyk, lecz świetnie w bramce spisał się Rafał Misztal. Za chwilę szansę na gola miał Janusz Gancarczyk, dobrze jednak zachowali się siedleccy obrońcy. Pogoń także miała swoje sytuacje, a mianowicie Dawid Dzięgielewski uderzył w poprzeczkę, a Piotr Krawczyk dobijając trafił w golkipera Odry. Za chwilę mogło to się zemścić, ale na szczęście Przemysław Bella z 6 metra nie trafił w piłkę. Szczęście uśmiechnęło się dla siedlczan w 72 minucie. Piłkę w polu karnym otrzymał Konrad Wrzesiński i na raty pokonał dobrze spisującego się w bramce Weinzettela. Siedlczanie do końca meczu bronili korzystnego wyniku i się im to udało.

Pogoń już za tydzień zmierzy się w I rundzie Pucharu Polski z Arką Gdynia.

Puchar Polski

Runda wstępna

Odra Opole – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0).
Bramka: Konrad Wrzesiński 72
W 21. minucie Piotr Krawczyk nie wykorzystał rzutu karnego (Tobiasz Weinzettel obronił).

Odra: 12. Tobiasz Weinzettel – 7. Przemysław Bella, 20. Maciej Michniewicz, 2. Bartłomiej Gawron, 8. Rafał Brusiło, 5. Damian Ałdaś (75, 21. Marcin Niemczyk), 6. Tomasz Wepa, 9. Mateusz Gancarczyk, 15. Janusz Gancarczyk (82, 22. Bartosz Sobczyński), 10. Waldemar Gancarczyk, 16. Dawid Wolny (65, 14. Adrian Droszczak)

Pogoń: 34. Rafał Misztal – 28. Sebastian Krawczyk, 3. Rafał Zembrowski, 7. Daniel Dybiec, 77. Konrad Wrzesiński – 27. Michał Ogrodnik, 11. Adrian Dziubiński, 6. Marcin Paczkowski, 9. Krzysztof Bodziony (89, 13. Kamil Dmowski), 26. Dawid Dzięgielewski (90+2, 15. Łukasz Wójcik) – 20. Piotr Krawczyk