DSC_8255

W meczu 27. kolejki III ligi grupy łódzko-mazowieckiej Pogoń II Siedlce pokonała na wyjeździe zespół Pelikana Łowicz 2-1. Bramki dla biało-niebieskich w tym spotkaniu zdobyli Hubert Tomalski oraz Michał Ogrodnik.

W pierwszej części meczu toczyła się bardzo wyrównana gra, żadna ze stron nie potrafiła zdominować swojego rywala. Zarówno Pelikan jak i Pogoń II stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, jednak napastnikom obydwu drużyn zdecydowanie brakowało skuteczności. Ponadto całkiem nieźle spisywały się linie defensywne gospodarzy oraz gości. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Drugą część meczu zdecydowanie lepiej zaczęli podopieczni Marcina Tomaszewskiego, którzy w 47 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Huberta Tomalskiego. Jednak Pelikan błyskawicznie odrobił straty. W 54 minucie sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Robert Kowalczyk. Po tym golu obie ekipy szukały okazji, aby rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. W 80 minucie Michał Ogrodnik wykończył dobrą akcję Pogoni II i tym samym zapewnił biało-niebieskim komplet punktów. Pelikan do końca próbował doprowadzić do wyrównania, ale nie udało się i rezerwy zwyciężyły w Łowiczu 2-1.

Pelikan Łowicz- Pogoń II Siedlce 1-2 (0-0)