z17636794Q,I-liga--Stomil-Olsztyn---Pogon-Siedlce-3-2

Pogoń Siedlce przegrała dziś w meczu wyjazdowym ze Stomilem Olsztyn 2:3 (2:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Ogrodnik i Antonio Calderon.

Skład Pogoni: Kozaczyński (Tobjasz) – Grzesik, Rodak, Lewandowski, Ratajczak – Chietino, Paczkowski (Dmowski), Ogrodnik, Calderon, Krawczyk – Djousse (Drażba)

Ławka rezerwowych: Tobjasz, Drażba, Dmowski, Ł.Wójcik, Dzięgielewski, Dziubiński, Demianiuk

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gości. Po dośrodkowaniu Ratajczaka piłkę do siatki skierował Michał Ogrodnik już w 5 minucie. Stomil szukał gola wyrównującego i udało im się to za sprawą Łukasza Jeglińskiego w 36 minucie. Odpowiedź Pogoni była wspaniała! Kilka minut później prowadzenie przyjezdnym dał Antonio Calderon. Taki wynik do przerwy byłby marzeniem, ale nie udało się tego utrzymać. W końcówce pierwszej części gry trafił dla Stomilu Tomasz Wełna. Każdy punkt wywieziony z tego terenu byłby wielkim sukcesem i pozytywną niespodzianką dla fanów biało-niebieskich. Mimo tego, że dwukrotnie prowadził w tym pojedynku zespół z Siedlec, to nie wywiózł z Olsztyna nawet jednego oczka. Gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy wbił Dawid Szymonowicz w 58 minucie. Pogoni znowu nie udało się wygrać, ale samo spotkanie powinno być motywujące na przyszłość, że z tak klasową drużyną I ligi jak Stomil Olsztyn też można walczyć o zwycięstwo.