DSC_6120

W meczu 19. kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała u siebie z Wisłą Płock 0:2 po bramkach Lebedyńskiego i Ruszkula. Był to ostatni mecz biało-niebieskich w tym roku.

Pogoń podejmowała na własnej murawie zespół Wisły Płock. Do przerwy płocczanie prowadzili 0:1 po uderzeniu Lebedyńskiego, który zdołał się obrócić w szesnastce i z najbliższej odległości ulokował piłkę w siatce. W drugiej odsłonie goście dołożyli kolejne trafienie. Siedlczanie do końca walczyli o zmianę wyniku, jednak nie udało się odczarować płockiej bramki.

Już w pierwszych minutach spotkania Pogoń wyprowadziła błyskawiczną akcję lewą flanką. Zagranie duetu Dziubiński-Ratajczak podniosło ciśnienie golkiperowi z Płocka, jednak nie udało się skutecznie wykończyć centry. Przyjezni nie dawali jednak za wygraną. Piotr Ruszkul urwał się obrońcom i próbował strzału z prawego ataku, ale zagranie przyniosło tylko rzut rożny.

Dwunasta minuta przyniosła kolejną składną akcję siedleckich ofensorów. Prostopadłe podanie od Wociala chciał wykorzystać Ratajczak, ale strzał okazał się zbyt lekki. Chwilę później biało-niebiescy znów pokazali swoją dobrą dyspozycję i przenieśli piłkę w pole karne gości. Blokowany Wójcik starał się odegrać do Dzięgielewskiego, a ten złożył się do ataku, ale i tym razem górą była defensywa przyjezdnych. Dwudziesta siódma minuta przyniosła najgroźniejszą jak dotychczas akcję gości. Piłka po strzale płockiego ofensora minęła jednak prawy słupek bramki.

W zespole Pogoni Adrian Dziubiński próbował strzału z odległości 30m., ale i tym razem nie udało się odczarować płockiej bramki. Choć od początku spotkania więcej z gry mieli siedlczanie, to przyjezdni wyszli na prowadzenie. Wynik w trzydziestej dziewiątej minucie otworzył Mikołaj Lebedyński, który zdołał odkręcić się w kierunku bramki i z najbliższej odległości uderzył w okienko. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

W drugiej odsłonie gospodarze próbowali odmienić losy spotkania, jednak defensywa z Płocka skutecznie „murowała” bramkę. Pięćdziesiąta siódma minuta przyniosła przypadkową akcję, która zakończyła się ocierką od Tataja, ale bramkarz zdołał wychwycić piłkę. Odpowiedź przyjezdnych była jednak bezbłędna i tym razem na listę strzelców wpisał się Ruszkul (0:2). Krzysztof Janus zdecydował się na indywidualną akcję i uderzył zza linii szesnastu metrów, ale pewnie zainterweniował Tobjasz.

W siedmdziesiątej czwartej minucie Dziubiński wywalczył sobie piłkę i oddał strzał na bramkę… Kiełpin nie miał najmniejszych problemów z wychwyceniem futbolówki. Najbliżej zmiany wyniku był Dawid Dzięgielewski, ale piłka po jego uderzeniu minęła minimalnie prawy słupek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

Pogoń Siedlce – Wisła Płock (0:1) 0:2

Bramki: 39’ Lebedyński, 60’ Ruszkul

Żółte kartki: 31’ Wlazło, 89’ Paczkowski

Pogoń: Tobjasz , Pisarczuk, Dybiec, Lewandowski, Ratajczak, Paczkowski, Dziubiński, Djalo (71’ Tomalski), Wocial (56’ Tataj), Wójcik K (76’ Krawczyk), Dzięgielewski oraz Budzikur, Grudniewski, Wójcik Ł., Rodak

Wisła: Kiełpin, Stefańczyk, Magdoń, Sielewski, Stępiński, Góralski (78’ Kostrzewa), Wlazło, Janus, Ruszkul (71’ Jabłoński), Iliev, Lebedyński (85” Krzywicki), oraz Kaniecki, Rozmus, Zyska, Kacprzycki