10262065_848796018475749_5399183363457213075_n

W meczu 17. kolejki I ligi Pogoń Siedlce zremisowała 1-1 w wyjazdowym meczu z Flotą Świnoujście. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich w tym spotkaniu zdobył Adrian Dziubiński.

Od pierwszej minuty piłkarze Floty grali bardzo ofensywnie, chcąc jak najszybciej otworzyć wynik spotkania. W 4 minucie gospodarze wywalczyli pierwszy rzut rożny, ale po zamieszaniu w polu karnym Pogoni, defensorom biało-niebieskich bez problemów udało się oddalić zagrożenie. W pierwszym kwadransie gry podopieczni Tomasza Kafarskiego mieli jeszcze kilka stałych fragmentów, ale Pogoń nie popełniła żadnego błędu. Ponadto goście cały czas wyczekiwali okazji do przeprowadzenia zabójczego kontrataku. W kolejnych minutach swojej szansy cały czas szukała Flota, strzałem zza pola karnego Tobjasza nieudanie próbował zaskoczyć Grzelak. W 21 minucie na prowadzenie wyszła Pogoń. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Dziubiński. Przez kolejny okres spotkania gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania. Swoich szans szukali między innymi Grzelak oraz Stasiak. Do przerwy zawodnicy żadnej z drużyn nie zdołali już sobie wypracować więcej dogodnych okazji   i po pierwszych 45 minutach było 1-0 dla Pogoni.

Od początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Optyczną przewagę miała drużyny Floty, natomiast Pogoń szukała okazji do szybkich akcji. W 57 minucie niezły strzał oddał Dzięgielewski, ale piłka poszybowała ponad bramką.W kolejnych minutach spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Było bardzo dużo walki pomiędzy zawodnikami obydwu ekip. W końcu w 65 minucie skuteczną akcję wyprowadzili gospodarze. Dobrą akcję Floty pewnie wykończył Charles Nwaogu. Drużyna ze Świonoujścia chciała pójść za ciosem. Chwilę po trafieniu Nigeryjczyka w poprzeczkę trafił Dawid Kort, a kilkadziesiąt sekund później groźny strzał oddał Zalepa. Na kwadrans przed końcem zwycięskiej bramki szukali siedlczanie, ale strzał Dzięgielewskiego pewnie obronił Brljak. W 79 minucie spotkania znów było niebezpiecznie pod bramką Tobjasza. Futbolówka po uderzeniu Grzelaka z rzutu wolnego przeleciała minimalnie obok słupka. W końcówce meczu atakowała Flota. W 84 minucie  pewną interwencją, po strzale Bruda, popisał się Tobjasz. Do ostatniego gwizdka sędziego obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak więcej goli już nie padło i mecz zakończył się podziałem punktów.

Flota Świnoujście-Pogoń Siedlce 1-1  (0-1)