trojka 2

W meczu kończącym zmagania w klasie A Pogoń III Siedlce uległa na głównej płycie stadionu ROSRRiT GKS Dobre 1:2.

Już w 3 minucie przed okazją na gola znalazł się Filip Grochala, lecz jego strzał obronił Michał Wojtyński. Dwie minuty potem odpowiedzieli przyjezdni strzałem Łukasza Gałązki wprost w Kacpra Górala. Po nieco ponad kwadransie spotkania GKS Dobre wyszedł na prowadzenie. Kacper Kaim uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans na skuteczną interwencję Góralowi. Dwie minuty później było już 2:0 dla gości. Na listę strzelców wpisał się Jakub Rokicki. Przyjezdni w dalszym ciągu chcieli pójść za ciosem. W 28 minucie z rzutu wolnego uderzał Eryk Kosiński. Pogoniści odpowiedzieli dziesięć minut później strzałem Eryka Płudowskiego z 18 metrów w ręce Wojtyńskiego. Od 42 minuty Pogoniści musieli radzić sobie bez Górala, który otrzymał czerwoną kartkę za faul na Rokickim. Jego miejsce w bramce zajął Jakub Gębicki. Jeszcze przed przerwą zespół z Dobrego mógł podwyższyć rezultat, jednak Kosiński z rzutu wolnego trafił tylko w poprzeczkę. Pogoniści także mieli okazję na kontaktową bramkę, lecz Grochala, Dawid Jastrzębski i Piotr Trębicki nie znaleźli sposobu na umieszczenie futbolówki w siatce.

Chwilę po przerwie Pogoniści zdobyli kontaktowego gola po wykorzystaniu przez Piotra Krasnodębskiego sytuacji sam na sam z Wojtyńskim. Kolejną szansę na gola miał Krasnodębski po uderzeniu z rzutu wolnego, ale tym razem piłkę zbił Wojtyński. W 56 minucie uderzał Grochala, ale bez skutku. Siedem minut później Sebastian Wąsowski sprawdził czujność Gębickiego. Od 73 minuty GKS Dobre również musiał sobie radzić w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został za faul Kacprze Kalacińskim Igor Zalewski. Do rzutu wolnego po tym faulu z okolicy linii pola karnego podszedł Grochala, jego strzał obronił bramkarz, a dobijający Wojciech Kisieliński nie trafił bramkę. W końcowych minutach spotkania jeszcze przed okazją na gola był Grochala, jednak uderzył zbyt lekko by zagrozić bramce gości.

Pogoń III zmagania w klasie A zakończyła na 1 miejscu, zdobywając 55 puntów, z przewagą 10 punktów nad drugim w tabeli Grodziskiem Krzymosze.