dwojka

W przedostatniej kolejce ligi okręgowej MKP Pogoń II podejmował na głównej płycie stadionu ROSRRiT Jastrzębia Żeliszew. Siedlczanie ulegli 1:2.

Wygrana Pogoni II z Jastrzębiem mogła praktycznie zapewnić biało-niebieskim mistrzostwo ligi okręgowej i awans do V ligi. Tak się jednak nie stało.

W 4 minucie Marcin Paczkowski uderzył z rzutu wolnego obok bramki. Niespełna kwadrans później Paczkowski z daleka próbował zaskoczyć Daniela Pazdygę, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. 24 minuta przyniosła prowadzenie Pogonistom. Do siatki trafił Patryk Klimek, choć blisko obrony był golkiper gości. Na odpowiedź Jastrzębia trzeba było poczekać cztery minuty. Wtedy pięknym uderzeniem z 20 metrów i golem popisał się Marcin Kuć.

Pięć minut po wznowieniu gry niecelnie główkował Kamil Dmowski po wrzutce Paczkowskiego. Chwilę później Klimek sprawdził czujność bramkarza z Żeliszewa. W 66 minucie na bramkę gości uderzał Dawid Jastrzębski, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później przed szansą na gola stanął Tomasz Borkowski, ale znów na posterunku był Daniel Pazdyga. W 79 minucie Paczkowski uderzając z rzutu wolnego obił poprzeczkę bramki gości. Na pięć minut przed końcem meczu Klimek główkował nad poprzeczką po wrzutce Paczkowskiego z narożnika boiska. Chwilę potem goście strzelili zwycięskiego gola. Marcin Kuć obsłużył Bartosza Witana, a ten strzelił gola na 2:1. W końcówce meczu siedlczanie próbowali doprowadzić do wyrównania za sprawą uderzeń Dmowskiego i Adama Lewkowskiego.

Ostatnie spotkanie ligi okręgowej w tym sezonie Pogoń II rozegra w sobotę 22 czerwca o 15:00 w Gończycach z miejscowym Promnikiem.