445804587_842712671211601_3828912866269153873_n

W meczu ostatniej kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała w Puławach z Wisłą 3:0 i tym samym zapewniła sobie awans do wyższej ligi.

Prowadzenie Pogonistom w 21 minucie dał Lukáš Hrnčiar, wykorzystując dośrodkowanie Meika Karwota. Od 35 minuty Wisła musiała grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę za faul na Przemysławie Misiaku obejrzał Radosław Seweryś. Do przerwy więcej goli nie padło.

10 minut po zmianie stron biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie. Ponownie w roli asystenta spełnił się Karwot, który obsłużył Misiaka. W 78 minucie Pogoniści po raz trzeci skarcili rywala. Hattricka w asystach zaliczył w tym meczu Karwot, a do bramki trafił Mateusz Majewski.

Po zwycięstwie z Wisłą i dzięki porażce Kotwicy z Sandecją, Pogoń w ostatecznej tabeli II ligi zajęła 1 miejsce premiowane awansem. Drugie miejsce przypadło Pogoni w klasyfikacji Pro Junior System, za co również przewidziana jest premia finansowa.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski siedlczanie zmierzą się 7 sierpnia u siebie z Lechem II Poznań.

445027331_842810857868449_3501643293422495968_n

34 kolejka

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

Bramki: Lukáš Hrnčiar 21, Przemysław Misiak 54, Mateusz Majewski 78

Wisła: 13. Oskar Mielcarz – 31. Jan Flak (86, 27. Dominik Cheba), 99. Karol Noiszewski, 18. Łukasz Wiech, 19. Maksymilian Tkocz, 3. Radosław Seweryś – 34. Maciej Bortniczuk (67, 16. Janusz Nojszewski), 74. Przemysław Skałecki (53, 17. Danian Pawłas), 10. Robert Janicki (86, 22. Franciszek Łuczuk), 91. Mateusz Klichowicz (86, 94. Kacper Szymanek) – 9. Piotr Giel

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł (90, 21. Cezary Bujalski), 14. Dawid Burka, 3. Robert Majewski, 21. Titas Milašius (67, 10. Krystian Miś) – 43. Lukáš Hrnčiar (57, 11. Mateusz Majewski), 7. Damian Szuprytowski, 55. Meik Karwot (90, 9. Damian Nowak) – 56. Cezary Demianiuk (90, 91. Tomasz Walczak), 18. Piotr Pyrdoł

Żółte kartki: Łukasz Wiech 6, Przemysław Skałecki 27, Robert Janicki 30, Karol Noiszewski 36, Danian Pawłas 63 – Lukáš Hrnčiar 32, Damian Szuprytowski 45+1

Czerwone kartki: Radosław Seweryś 35 (Wisła, za faul taktyczny), Mikołaj Raczyński po meczu (Wisła, na ławce, za dyskusję z sędzią)

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)