DSC_3183

MKP Pogoń wygrał w piątkowy wieczór w Częstochowie ze Skrą 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Meik Karwot.

W 20 minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Przemysław Sajdak, ale dobrze w bramce spisał się Jakub Burek. Po chwili Paweł Kucharczyk głową powinien dać gospodarzom prowadzenie, jednak strzelił obok słupka. W 29 minucie Pogoniści mieli swoją okazję po rzucie wolnym z okolicy 20 metrów. Damian Szuprytowski uderzył w mur. Jedenaście minut później groźny strzał oddał z 15 metrów Sajdak. Na szczęście piłkarz Skry spudłował.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony na strzał będąc w polu karnym zdecydował się Piotr Pyrdoł. Uderzył jednak niecelnie. W 53 minucie w zamieszaniu pod bramką Skry Pogoniści znowu byli blisko otwarcia rezultatu. Chwilę potem Pyrdoł wpadł z futbolówką w pole karne gospodarzy i uderzył tylko w boczną siatkę bramki. W 62 minucie Pogoniści objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego z około 25 metrów przymierzył Meik Karwot i piłka zatrzepotała w siatce. Od 74 minuty Pogoniści musieli grać w osłabieniu, po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Titasa Milašiusa. Przed końcem strzał na bramkę częstochowian z okolicy narożnika pola karnego oddał jeszcze Cezary Demianiuk, ale piłka minęła światło bramki. Grająca w przewadze Skra, również mogła doprowadzić do wyrównania, jednak w doliczonym czasie gry przestrzelił Mateusz Bartosiak.

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają w piątek 26 kwietnia o 20:00 w Siedlcach z Radunią Stężyca.