DSC_0069

Siedlecka Pogoń zremisowała w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą 2:2.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Pogonistów. W 4 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Titas Milašius, a Ernest Dzięcioł głową skierował piłkę do bramki. Odpowiedział kilka minut później groźnym strzałem Olaf Nowak, jednak dobrze w bramce spisał się Jakub Burek. W 31 minucie Jakub Sinior dograł do lepiej ustawionego Damiana Nowaka, a ten przeniósł piłkę nad poprzeczką. Siedem minut później z rzutu wolnego uderzył Łukasz Kosakiewicz, lecz piłkę odbił Burek. 39 minuta dała gospodarzom wyrównanie. Kosakiewicz dośrodkował w pole karne, a Michał Kozajda głową zmieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy swoją okazję miał Leon Kreković, ale górą był ponownie siedlecki golkiper.

W 53 minucie dobrą okazję na strzał z rzutu wolnego z 17 metrów miał Meik Karwot. Uderzył jednak w mur. Trzy minuty potem rzut wolny z podobnej pozycji mieli gospodarze. Michał Cywiński strzelił nad poprzeczką. Po godzinie gry Kotwica objęła prowadzenie. Olaf Nowak obsłużył Tafarę Madembo, a ten dopełnił formalności. Za kilka minut golem odpowiedzieli Pogoniści. Milašius dośrodkował piłkę w pole karne, a piłkę do siatki z kilku metrów skierował Cezary Demianiuk. Kwadrans przed końcem spotkania z dystansu uderzył Sinior i piłka obiła tylko poprzeczkę. 82 minuta mogła przynieść Pogoni ponownie prowadzenie. Lukáš Hrnčiar dośrodkował z końcowej linii w pole karne, a Cezary Bujalski z przewrotki strzelił w słupek. Kotwica mogła również strzelić zwycięską bramkę, jednak w zamieszaniu podbramkowym Pogoniści zażegnali niebezpieczeństwo.

W Kotwicy wystąpił Tomasz Wełna, w przeszłości piłkarz Pogoni.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w piątek 12 kwietnia o 16:30 w Siedlcach z Olimpią Grudziądz.

27 kolejka

Kotwica Kołobrzeg – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Michał Kozajda 39, Tafara Madembo 61 – Ernest Dzięcioł 4, Cezary Demianiuk 65

Kotwica: 12. Krystian Michalski – 7. Łukasz Kosakiewicz, 21. Michał Kozajda, 27. Tomasz Wełna, 77. Tafara Madembo – 70. Leon Kreković (80, 11. Tomasz Kaczmarek), 80. Zvonimir Petrović (80, 19. Sebastian Murawski), 10. Michał Cywiński, 24. Filipe Oliveira (71, 14. Aron Stasiak), 99. Olaf Nowak – 39. Jonathan Júnior

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (29, 3. Robert Majewski) – 21. Titas Milašius (68, 20. Cezary Bujalski), 55. Meik Karwot (68, 43. Lukáš Hrnčiar), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 10. Krystian Miś (78, 23. Hubert Derlatka) – 9. Damian Nowak (68, 91. Tomasz Walczak), 56. Cezary Demianiuk

Żółta kartka: Dawid Burka 90+3

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)