pogonstomil

MKP Pogoń pokonał na własnym stadionie Stomil Olsztyn 1:0 po golu Cezarego Demianiuka.

W 9 minucie po dośrodkowaniu Lukása Hrnčiara Dawid Burka głową był blisko umieszczenia piłki w siatce. Pięć minut później dośrodkowywał Hubert Derlatka, lecz Tomasz Walczak nie trafił w światło bramki. Do przerwy po obu stron niewiele się działo i gra toczyła się głównie w środku pola.

52 minuta mogła przynieść gola przyjezdnym. Na strzał z 12 metrów zdecydował się Bartosz Florek, ale nie trafił w światło bramki. Dwie minuty później to Pogoniści cieszyli się z prowadzenia. Długie podanie w kierunku bramki otrzymał Cezary Demianiuk, poradził sobie z rywalami i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Miłosza Garstkiewicza. W 58 minucie przed szansą na podwyższenie stanął Krystian Miś, lecz uderzył z dogodnej pozycji niecelnie. Cztery minuty później mogło być już 1:1 po uderzeniu z dystansu Florka. Na szczęście piłka obiła jedynie słupek bramki Jakuba Burka. Kolejne szanse dla Pogonistów na gola mieli wprowadzony Titas Milašius, Damian Szuprytowski i Meik Karwot. W 87 minucie Karwot uderzając głową obił słupek bramki rywali. W doliczonym czasie gry goście mogli ostatecznie wyrównać po dośrodkowaniu w pole karnym. Piłka minęła jednak bramkę Pogoni.

Trenerem Stomilu jest Bartosz Tarachulski, były piłkarz i szkoleniowiec Pogoni. Ponadto w zespole gości zagrał były Pogonista – Piotr Kurbiel, a w zespole biało-niebieskich Ernest Dzięcioł – były zawodnik klubu z Olsztyna.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra na własnym stadionie, w niedzielę 17 marca o 12:00 z Polonią Bytom.