huta

W swoim pierwszym domowym spotkaniu w 2024 roku Pogoń Siedlce zremisowała z Hutnikiem Kraków 1:1.

Mecz miał wyrównany przebieg. W 2 minucie przed szansą na gola stanął Cezary Demianiuk, jednak jego strzał został zablokowany. Pięć minut później mógł odpowiedzieć Marcin Wróbel, lecz nie zamknął dośrodkowania z lewej strony. W 11 minucie Demianiuk wyłożył futblówkę Krystianowi Misiowi, ale skrzydłowy ostatecznie nie opanował piłki. Kolejną okazję stworzyli sobie goście, ale dobrze w bramce spisał się Jakub Burek. Po niespełna pół godzinie gry swoją szansę na gola miał Daniel Hoyo-Kowalski, którego strzał obronił Burek.

Kilka minut po zmianie stron Pogoniści objęli prowadzenie. Krystian Miś dograł z lewej strony do Tomasza Walczaka, a ten z kilku metrów zmieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to kontrola przebiegu spotkania przez Pogonistów. Goście próbowali zmienić swoje losy, ale dobrze ich ataki rozbijali biało-niebiescy. Błąd przydarzył się gospodarzom na kwadrans przed końcem meczu. W polu karnym faulu na Patryku Kielisiu dopuścił się rezerwowy Danny Babor i sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Deniss Rakels, którego intencje wyczuł bramkarz Pogoni, ale ostatecznie piłka znalazła się w siatce. Jeszcze w końcówce trzy punkty siedlczanom mógł dać Lukáš Hrnčiar, jednak uderzył tuż obok słupka.

W sobotę 2 marca o 10:00 w Siedlcach Pogoń w meczu sparingowym zmierzy się z juniorami Legii Warszawa. Z kolei następne ligowe spotkanie biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz (sobota, 9 marca o 12:00).