DSC_6745

W pierwszym wiosennym meczu ligowym siedlecka Pogoń przegrała w Kaliszu z KKS 1925 1:5.

Oficjalny debiut w drużynie Marka Brzozowskiego zaliczyli: Meik Karwot i Tomasz Walczak.

W 6 minucie gospodarze byli blisko objęcia prowadzenia. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Bartłomieja Putny, ale znakomitą interwencją popisał się Jakub Burek. Kilka minut później Wiktor Smoliński groźnie główkował. Pogoniści odpowiedzieli zagraniem wzdłuż linii bramkowej Cezarego Demianiuka, ale żaden z piłkarzy Pogoni nie zdołał zamknąć akcji. W 21 minucie biało-niebiescy objęli prowadzenie. Przed polem karnym faulowany był Damian Szuprytowski i sam poszkodowany wykonał stały fragment. Piłka po jego bezpośrednim uderzeniu znalazła się w siatce. Kaliszanie wkrótce zdołali odpowiedzieć trafieniem. Piłkę stracił Jakub Sinior a Putno w sytuacji sam na sam pokonał siedleckiego golkipera. W 32 minucie Meik Karwot uderzył z rzutu wolnego, bramkarz Maciej Krakowiak odbił piłkę, a dobijający Tomasz Walczak również nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza miejscowych. 35 minuta przyniosła prowadzenie zespołowi z Kalisza. Po dośrodkowaniu z lewej flanki piłkę do siatki Burka skierował głową Hubert Sobol. W końcowych minutach pierwszej połowy Sobol ponownie idealnie znalazł się w polu karnym i podwyższył prowadzenie dla swojego klubu.

Już w 47 minucie sygnał do ataku dał Piotr Pyrdoł, kiedy to uderzył z dystansu i tylko obił słupek bramki Krakowiaka. Niestety, zamiast kontaktowego trafienia to gospodarze po raz kolejny znaleźli sposób na gola. Néstor Gordillo uderzył sprzed szesnastki, piłka odbiła się jeszcze od Pogonisty i zmyliła interweniującego Burka wpadając do siatki. Następnie mimo optycznej przewagi Pogonistów, niewiele się działo na boisku. Dopiero w 78 minucie Pyrdoł ponownie zdecydował się na strzał z dystansu, ale nie zdołał zaskoczyć dobrze dysponowanego Krakowiaka. W 86 minucie zespół Pogoni dobił Maciej Białczyk, który po rykoszecie od Karwota po raz piąty zmusił Burka do wyciągnięcia piłki z własnej bramki.

W Pogoni wystąpili Ernest Dzięcioł i Mateusz Majewski, w przeszłości zawodnicy klubu z Kalisza.

Kolejne spotkanie ligowe siedlczanie rozegrają w piątek 1 marca o 17:45 w Siedlcach z Hutnikiem Kraków.

II liga

21 kolejka

KKS 1925 Kalisz – Pogoń Siedlce 5:1 (3:1)

Bramki: Bartłomiej Putno 28, Hubert Sobol 35, 44, Néstor Gordillo 49, Meik Karwot 86 (s) – Damian Szuprytowski 21

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 5. Jakub Staszak, 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 70. Adam Dębiński – 77. Mateusz Żebrowski (72, 71. Kamil Koczy), 24. Mateusz Wysokiński (79, 15. Wiktor Staszak), 11. Michał Bednarski, 10. Néstor Gordillo (64, 19. Filip Szewczyk), 16. Bartłomiej Putno (79, 23. Maciej Białczyk) – 9. Hubert Sobol (72, 4. Patryk Waliś)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 31. Ernest Dzięcioł, 55. Meik Karwot – 99. Bartosz Wicenciak (57, 23. Hubert Derlatka), 7. 16. Jakub Sinior (84, 27. Danny Babor), Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł, 10. Krystian Miś (57, 43. Lukáš Hrnčiar) – 15. Tomasz Walczak (57, 21. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Bartosz Kieliba 31, Wiktor Smoliński 60, Jakub Staszak 84 – Jakub Sinior 34, Mateusz Majewski 75

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)