novia

W drugim sobotnim meczu sparingowym biało-niebiescy zremisowali z III-ligową Legionovią Legionowo 2:2.

Już w 8 minucie spotkania prowadzenie Pogonistom dał Mateusz Majewski, wykorzystując dośrodkowanie Huberta Derlatki. Dwanaście minut później podwyższył Lukáš Hrnčiar uderzeniem z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą zespół Legionovii zaczął odrabiać straty. Najpierw Dawid Papazajan strzelił kontaktowego gola, a wyrównał po stały fragmencie gry Grzegorz Wojdyga. W drugiej połowie oba zespoły mogły zmienić ostateczny rezultat spotkania. Najbliżej była Pogoń, która w końcowych minutach miała rzut karny, ale Jakub Okusami trafił w słupek, a jego celna dobitka nie została uznana przez sędziego.

W sobotę 17 lutego Pogoniści rozegrają dwa kolejne sparingi. O 12:00 MKP podejmie Pogoń Grodzisk Mazowiecki, zaś o 15:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:2 (2:2)

Bramki: Mateusz Majewski 8, Lukáš Hrnčiar 20 – Dawid Papazjan 35, Grzegorz Wojdyga 43

W 90 minucie Jakub Okusami (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 7. Hubert Derlatka, 31. Ernest Dzięcioł, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Jakub Okusami, 99. Bartosz Wicenciak (70, 98. Oliver Gawenda) – 6. Lukáš Hrnčiar, 10. Oliwier Myszkowski (75, 16. zawodnik testowany), 8. Kacper Bogusiewiecz – 29. Danny Babor, 11. Mateusz Majewski

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 25, Bartosz Wicenciak 56 – Dawid Papazjan 63, nieznany 65