hhh

W drugim sparingu podczas przygotowań do rundy wiosennej, Pogoń Siedlce zmierzy się z Polonią Warszawa.

Sobotni rywal Biało-Niebieskich występuje w 1 lidze. Tegoroczny beniaminek rozgrywek, w zeszłym sezonie był rywalem ligowym Pogoni. Obydwa spotkania zakończyły się zwycięstwami Siedlczan. Podopieczni trenera Rafała Smalca w obecnym sezonie zdobyli 19 punktów w 19 spotkaniach, strzelając 24 bramki i tracąc 28.  na półmetku rozgrywek zajmują 15 lokatę, posiadając dwa punkty przewagi nad będącą w strefie spadkowej Resovią Rzeszów. Najlepszymi strzelcami zespołu z pięcioma trafieniami są Szymon Kobusiński, Mateusz Michalski i były Pogonista – Michał Bajdur. Dyrektorem sportowym „Czarnych Koszul” jest Piotr Kosiorowski, który w przeszłości także związany był z Pogonią Siedlce.

Pogoń przystąpi do meczu bez zawodników powracających do zdrowia. W przyszłym tygodniu treningi z zespołem powinni wznowić bramkarze Jakub Burek i Krzysztof Popiołek. Do zdrowia powraca także Cezary Bujalski. Wszyscy trzej zawodnicy doznali drobnych urazów w trakcie tygodnia i nic nie stoi na przeszkodzie, by w najbliższych dniach wrócili do pracy na pełnych obrotach. W meczu nie zagra także Damian Nowak, który z powodów zdrowotnych nie brał udziału w sparingu z ŁKS II Łódź oraz treningach z drużyną. Przerwa w treningach w przypadku napastnika Siedlczan powinna potrwać kilka tygodni.

Spotkanie zostanie rozegrane na boisku pod balonem w Kręczkach pod Warszawą, które bardzo chwalił sztab trenera Marka Brzozowskiego. Mecz będzie trwał 120 minut, w wymiarze dwóch połów po 60 minut. Sparing z Polonią rozpocznie się o godzinie 14:30.