burekwisla

MKP Pogoń zremisował przed własną publicznością z Wisłą Puławy 2:2.

Pierwsze minuty spotkania mogły zakończyć się stratą gola przez Pogonistów. Dobrze w ofensywie radzili sobie Wiślacy i tylko Jakubowi Burkowi biało-niebiescy zawdzięczają brak straconej bramki. Golkiper dobrze interweniował m.in. po dwóch strzałach Mateusza Klichowicza i Macieja Bortniczuka. Zamiast gola dla Wisły kibice zgromadzeni na stadionie ROSRRiT doczekali się trafienia Pogoni. Po dośrodkowaniu Krystiana Misia piłkę do siatki głową skierował Mateusz Majewski. Tuż przed przerwą zespół Marka Brzozowskiego powinien podwyższyć prowadzenie, ale Cezary Demianiuk w sytuacji sam na sam z Pawłem Łakotą trafił tylko w słupek.

Tuż po przerwie gościom został przyznany rzut karny za zagranie ręką w szesnastce przez Demianiuka. Jedenastkę pewnie wykorzystał Klichowicz. Minutę później zespół z Puław wyszedł na prowadzenie, kiedy to na strzał z okolicy pola karnego zdecydował się Damian Kołtański i piłka znalazła się w bramce. Z biegiem czasu siedlczanie znów zaczęli napierać rywali. Dało to efekt w 67 minucie, bo na listę strzelców wpisał się Piotr Pyrdoł. Końcowe minuty meczu były wyrównane i żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Asystentem trenera Wisły jest Maciej Soroka, były szkoleniowiec MKP Pogoń. Z kolei w drużynie Pogoni zagrał Robert Majewski, w przeszłości reprezentujący klub z Puław.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w niedzielę 19 listopada o 18:15 w Łodzi z miejscowym ŁKS II.

17 kolejka

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:2 (1:0)

Bramki: Mateusz Majewski 21, Piotr Pyrdoł 67 – Mateusz Klichowicz 48 (k), Damian Kołtański 49

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 3. Robert Majewski – 23. Hubert Derlatka (61, 20. Cezary Bujalski), 16. Jakub Sinior, 99. Bartosz Wicenciak (88, 29. Danny Babor), 18. Piotr Pyrdoł (88, 8. Kamil Włodyka), 10. Krystian Miś – 21. Mateusz Majewski (83, 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk

Wisła: 12. Paweł Łakota – 88. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 37. Maksymilian Tkocz, 17. Danian Pawłas – 16. Janusz Nojszewski (78, 21. Oskar Przywara), 74. Przemysław Skałecki, 91. Mateusz Klichowicz (85, 31. Kamil Kargulewicz), 26. Damian Kołtański, 8. Kamil Kumoch (78, 7. Krystian Puton) – 34. Maciej Bortniczuk

Żółte kartki: Robert Majewski 81 – Maksymilian Tkocz 58, Jan Flak 61, Przemysław Skałecki 77

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)