zaglebie

Siedlecka Pogoń pokonała na własnym stadionie rezerwy Zagłębia Lubin 2:1 i tym samym odnotowała czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie przebiegało pod wyraźne dyktando klubu z Siedlec. Niespodziewanie, w 11 minucie to drużyna przyjezdnych objęła prowadzenie. Błąd w defensywie popełnił Przemysław Misiak, a Patryk Kusztal nie zmarnował swojej okazji i dał prowadzenie gościom. Strata gola przez Pogoń nie zmieniła oblicza mecza. Najbliżej wyrównania w pierwszej połowie był Damian Szuprytowski, lecz piłka po jego strzale obiła tylko poprzeczkę.

W drugiej połowie siedlczanie rzucili się do odrabiania strat. Wyrównujące trafienie padło w 61 minucie kiedy to z woleja na bramkę uderzył Piotr Pyrdoł, a w zamieszaniu pod bramką Zagłębia najlepiej zachował się Tomasz Lewandowski, głową pakując futbolówkę do siatki. Wynik remisowy nie zadowolił jednak podopiecznych Marka Brzozowskiego. W 69 minucie blisko strzelenia bramki, która dałaby prowadzenie był Jakub Sinior, ale obił jedynie poprzeczkę bramki rywali. Minutę później piłka znalazła się w siatce. Po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka piłkę głową strącił Damian Nowak i to Pogoniści objęli prowadzenie w spotkaniu. Pozostała część spotkania rozgrywana była pod kontrolą gospodarzy, jednak goście do końca starali się doprowadzić do remisu. Więcej goli w tym meczu nie padło.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w niedzielę 29 października o 11:30 w Jastrzębiu Zdroju z GKS.