34

Pogoń Siedlce w Bytomiu zremisowała z miejscową Polonią 1:1.

Mecz rozgrywany był na boisku ze sztuczną murawą. Już na początku meczu groźny strzał ze strony gospodarzy oddał Dawid Wolny, ale na posterunku był Jakub Burek. Odpowiedział w 10 minucie Damian Szuprytowski uderzeniem obok bramki. Cztery minuty później Wolny z 15 metrów trafił w poprzeczkę bramki siedlczan. W 28 minucie Tomasz Gajda dośrodkował z zrzutu wolnego w pole karne, a tam Michał Bedronka z bliskiej odległości próbował zaskoczyć Burka. Ten jednak dobrze spisał się w bramce. Za chwilę Piotr Pyrdoł z kilku metrów oddał strzał, ale piłkę odbił Eryk Mirus. Tuż przed przerwą Pogoń mogła schodzić na przerwę z prowadzeniem. Przemysław Misiak dograł piłkę w kierunku Szuprytowskiego i ten strzelił wprost w Mirusa.

W 57 minucie Krystian Miś dograł do Cezarego Demianiuka, ten obrócił się z piłką, lecz nie zdołał pokonać bramkarza. Jeszcze w tej akcji uderzał Lukáš Hrnčiar, jednak jego strzał był zbyt słaby by zaskoczyć Mirusa. W 64 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Pyrdoł dopuścił się faulu w szesnastce na Patryku Stefańskim i sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Wolny. Cztery minuty później Hrnčiar z rzutu wolnego próbował pokonać strzałem po ziemi Mirusa, lecz golkiper bez problemu poradził sobie ze strzałem. Swoją próbę ze stałego fragmentu gry miał także Szuprytowski, ale piłka po jego strzale, po rykoszecie opuściła plac gry. W 83 minucie Igor Ławrynowicz groźnie główkował, lecz na posterunku był Burek. W doliczonym czasie gry Pogoniści wyrównali. Z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Danny’m Baborze piłkę tuż przy słupku zmieścił Hrnčiar. W końcówce więcej z gry mieli gospodarze, jednak więcej goli w tym meczu nie padło.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 9 września o 16:00 w Elblągu z miejscową Olimpią.