sandecja

Pogoń Siedlce wygrała u siebie z Sandecją Nowy Sącz 3:0.

Wciąż bez Damiana Nowaka i pauzującego za czerwoną kartkę trenera Marka Brzozowskiego Pogoniści mierzyli się z zamykającą ligową tabelę Sandecją Nowy Sącz.

Pierwsze minuty to ofensywne poczynania zespołu przyjezdnych, ale z opresji wyszedł Jakub Burek. Odpowiedział Damian Szuprytowski strzałem wysoko nad poprzeczką. W 13 minucie strzał z rzutu wolnego oddał Lukáš Hrnčiar, lecz piłka po rykoszecie opuściła plac gry. Kilka minut potem po rzucie rożnym Przemysław Misiak głową posłał piłkę obok słupka. W 27 minucie Kacper Talar zdecydował się na strzał z 20 metrów, a Burek zbił piłkę na rzut rożny. Po pół godzinie gry szansę na gola miał Szuprytowski, ale w dogodnej sytuacji przegrał pojedynek z Pawłem Sokołem. Trzy minuty później z kilkunastu metrów uderzał Jakub Sinior, jednak piłka po odbiciu się od rywala minęła światło bramki. W 37 minucie po błędzie Tomasza Lewandowskiego Maciej Mas znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale górą w pojedynku okazał się Burek. Przed przerwą Pogoniści zdobyli gola. Misiak trącił piłkę głową po centrze z narożnika boiska Szuprytowskiego i piłka zatrzepotała w siatce.

Tuż po zmianie stron Misiak mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, jednak tym razem Sokół powstrzymał siedleckiego defensora. Kolejne minuty to próby Sandecji. Na bramkę Burka uderzali rezerwowi: Tomasz Nawotka, Mikołaj Kwietniewski i Michał Rutkowski. W 72 minucie Ernest Dzięcioł posłał futbolówkę w stronę Mateusza Majewskiego, ten strzelił w bramkarza, a dobijający Misiak nie trafił w bramkę. Groźnie było w 74 minucie. Radosław Gołębiowski uderzył z 25 metrów na bramkę Pogoni i trafił w słupek. W 84 minucie to jednak Pogoniści ponownie trafili do siatki. Faulowany w polu karnym był Szuprytowski, a rzut karny pewnie wykorzystał Demianiuk. W doliczonym czasie gry zwycięstwo siedlczan przypieczętował Krystian Miś, skutecznie kończąc swój rajd lewą flanką.

W Sandecji zagrali byli Pogoniści: Marcinho i Michał Rutkowski. Z kolei w drużynie biało-niebieskich wystąpił Jakub Burek, który kiedyś reprezentował klub z Nowego Sącza.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 2 września o 17:45 w Bytomiu z Polonią.