36

MKP Pogoń zremisował w Krakowie z Hutnikiem 1:1.

W meczu z Hutnikiem pauzował trener Pogoni Marek Brzozowski, za czerwoną kartkę otrzymaną w spotkaniu z KKS 1925 Kalisz. Z ławki weszli m.in. Ernest Dzięcioł i Damian Szuprytowski, pauzujący w ostatnich meczach za dyskwalifikację.

W 6 minucie z kilkunastu metrów jeden z zawodników Hutnika uderzył na bramkę Jakuba Burka, ale ten dobrze odbił piłkę. Dwie minuty później po akcji Mateusza Majewskiego na lewej flance, przed szansą na gola stanął Krystian Miś, ale z bliskiej odległości strzelił nad poprzeczką. W 35 minucie Hutnik mógł objąć prowadzenie, ale Deniss Rakels z ostrego kąta trafił w dobrze ustawionego Burka. Chwilę później gospodarze groźnie zaatakowali po rzucie rożnym. W doliczonym czasie gry Cezary Demianiuk z ostego kąta uderzył na bramkę rywala, ale piłka nie przekroczyła jednak linii bramkowej.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków z obu stron, jednak bez stuprocentowych okazji. W 67 minucie strzał oddał Mateusz Majewski, ale Wiktor Kaczorowski nie miał problemu z obroną. Dwie minut później prowadzenie gospodarzom mógł dać jeden z napastników, ale dobrze w bramce spisał się Burek. W 79 minucie Tomasz Lewandowski musiał bronić bramki wybiciem z linii bramkowej po główce Dawida Kubowicza. Po kilku minutach Demianiuk mógł z bliska znaleźć sposób na pokonanie bramkarza miejscowych, ale Kamil Wenger uratował swój zespół przed utratą gola. W 84 minucie Patryk Kieliś zdecydował się na strzał z 18 metrów, a piłka kozłując wleciała do siatki obok interweniującego Burka. W doliczonym czasie gry Pogoniści zdołali wyrównać. Demianiuk dośrodkował w pole karne, a tam rezerwowy Danny Babor głową umieścił piłkę w siatce.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 26 sierpnia o 17:00 w Siedlcach z Sandecją Nowy Sącz.