bujalskikks

Pogoń Siedlce doznała pierwszej porażki w sezonie. Na stadionie w Siedlcach swoją wyższość wykazał KKS 1925 Kalisz wygrywając 2:0.

Na początku meczu groźnie zaatakowali przyjezdni, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym. W 5 minucie Krystian Miś zagrał do Jakuba Siniora, a ten uderzył niecelnie z 17 metrów. Jedenaście minut później Wiktor Smoliński groźnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę obronił Jakub Kowynia, a Hubert Sobol z bliskiej odległości uderzył nad bramką. W 32 minucie Néstor Gordillo oddał niecelny strzał z dystansu. Kilka minut potem Kentarō Arai został zablokowany przez Jakuba Okusamiego. W końcówce odsłony Pogoniści mieli dwie szanse na otwarcie wyniku. Najpierw Lukáš Hrnčiar z 25 metrów uderzył nad bramką, a następnie po rzucie rożnym niepewne wybicie Macieja Krakowiaka, próbował wykorzystać Sinior. Strzelił jednak tuż obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się dosyć niemrawo. Dopiero w 56 minucie strzał oddał Mateusz Majewski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później Hrnčiar z kilku metrów główkował obok bramki. W 58 minucie to niespodziewanie goście zdobyli gola. Sobol znalazł się w najlepszej sytuacji i nie dał szans na obronę Kowyni. Po bramce sędzia Karol Iwanowicz ukarał trenera Pogoni Marka Brzozowskiego czerwoną kartką za opuszczenie strefy technicznej. Po stracie gola biało-niebiescy próbowali doprowadzić do wyrównania. W 76 minucie Cezary Demianiuk uderzył w środek bramki i Krakowiak nie miał problemu z obronieniem strzału. Sześć minut później bramkarz z Kalisza musiał chronić swoją bramką odbiciem futbolówki za linię końcową. W końcowych minutach swoje szanse mieli jeszcze Hrnčiar i Przemysław Misiak, ale nie udało się zmieścić piłki w siatce. Już po doliczonym czasie gry, po jeden z kontr faulu w polu karnym dopuścił się Dawid Burka i przyjezdni mieli rzut karny. Formalności dopełnił Néstor Gordillo, po czym sędzia zakończył spotkanie.

W Pogoni wystąpił Mateusz Majewski, w przeszłości występujący w klubie z Kalisza.

Kolejny mecz MKP Pogoń rozegra w sobotę 19 sierpnia o 17:00 w Krakowie z Hutnikiem.