oe

MKP Pogoń w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski pokonał ligowego rywala – Olimpię Elbląg 2:1 i tym samym awansował do I rundy rozgrywek.

Przed spotkaniem zarząd MKP Pogoń wręczył Cezaremu Demianiukowi pamiątkową koszulkę, za rozegranie w biało-niebieskich barwach 200-nego spotkania.

Do gry w wyjściowym składzie trener Marek Brzozowski desygnował m.in.: debiutanta Jakuba Burka, Dawida Burkę, Jakuba Okusamiego, Huberta Derlatkę i Tomasza Mamisa, którzy w pierwszych meczach sezonu pełnili funkcję rezerwowych. W drugiej połowie na boisku pojawił się kolejny debiutant: Danny Babor.

Początek meczu to badanie sił z obu stron. W 16 minucie zaatakowała Olimpia, a konkretnie Adam Żak, który strzelił nad poprzeczką. Za chwilę swoją próbę oddał Ołeksandr Jacenko. W 18 minucie Hubert Derlatka dośrodkował w pole karne, a Mateusz Majewski głową uderzył piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później Cezary Bujalski dograł do Mateusza Majewskiego, a ten strzelił mocno i niecelnie. W 23 minucie Łukasz Łęgowski sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bujalskiego i sędzia Piotr Szypuła wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Majewski. Przed przerwą Bujalski mógł podwyższyć prowadzenie siedlczan, lecz w dogodnej pozycji podawał do kolegi z drużyny i ostatecznie piłkę przejęli obrońcy gości.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia Jacenki obok słupka bramki Jakuba Burka. W 52 minucie Tomasz Mamis strzelił zbyt lekko by zaskoczyć Łęgowskiego. Jedenaście minut potem błąd popełnił Burka, ale na szczęście zrehabilitował się broniąc dobry strzał Żaka. 71 minuta przyniosła wyrównanie rezultatu. Maciej Famulak zszedł z futbolówką z lewej flanki do środka i celnie trafił do siatki po rękach bramkarza Pogoni. Pogoń szybko mogła odpowiedzieć, ale Cezary Demianiuk trafił w bramkarza przyjezdnych. Gol dla Pogoni padł w 75 minucie. Krystian Miś zagrał wzdłuż linii bramkowej, a Lukáš Hrnčiar wślizgiem wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Końcówka meczu mogła przynieść kolejne trafienia dla obu zespołów. Dla Olimpii okazję mieli Jan Sienkiewicz i Dominik Kozera, zaś dla Pogonistów Danny Babor i Demianiuk. Przyjezdni kończyli mecz w „dziesiątkę” po czerwonej kartce za faul taktyczny Kacpra Szczudlińskiego.

W barwach Pogoni zagrali Cezary Demianiuk, Tomasz Lewandowski i Damian Szuprytowski, w przeszłości reprezentujący Olimpię.

Losowanie kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski odbędzie się 11 sierpnia. Mecze I rundy zaplanowano na dni 26-28 września.

W sobotę 12 sierpnia o 17:00 MKP Pogoń w ramach II ligi podejmie u siebie KKS 1925 Kalisz.