stalowka

Pogoń odniosła pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie! Siedlczanie grając przez większość spotkania w osłabieniu okazali się lepsi od Stali Stalowa Wola, wygrywając 2:0.

W porównaniu do spotkania z ŁKS II Łódź w wyjściowej jedenastce Pogoni zaszły dwie zmiany. Piotra Pyrdoła i Bartosza Wicenciaka zastąpili Lukáš Hrnčiar i Damian Szuprytowski. W drugiej połowie w barwach Pogoni oficjalny debiut zaliczył Jakub Okusami.

Już w 19 minucie Ernest Dzięcioł musiał opuścić plac gry ze względu na drugie napomnienie otrzymane w postaci żółtej kartki. Grająca w osłabieniu Pogoń musiała spuścić z tonu i do głosu zaczęli dochodzić piłkarze ze Stalowej Woli. Końcówce drugiej połowy przyniosła kolejną czerwoną kartkę – znów dla Pogoni. Tym razem drugie „żółtko” obejrzał Damian Szuprytowski i sytuacja biało-niebieskich nie wyglądała korzystnie, patrząc na dalsze losy meczu.

Druga połowa to ataki zespołu Stali i szukanie okazji do kontr przez Pogonistów. W 65 minucie niespodziewanie zespół Marka Brzozowskiego objął prowadzenie. Dawid Burka wrzucił piłkę w pole karne, a tam Cezary Demianiuk celną główką dał prowadzenie gospodarzom. W 77 minucie szarżującego Przemysława Misiaka nieprzepisowo w polu karnym powstrzymał Arkadiusz Ziarka i sędzia Aleksander Kozieł wskazał na wapno. Prowadzenie podwyższył autor pierwszej bramki. W końcowych minutach spotkania goście robili wszystko by zmienić rezultat spotkania, ale Jakub Kowynia i spółka stanęli na wysokości zadania i zachowali czyste konto.

W Stali zagrał były zawodnik Pogoni – Mikołaj Smyłek. Z kolei kapitanem Pogoni jest Tomasz Lewandowski, kiedyś występujący w Stalówce.

Teraz przed Pogonią wyjazdowe spotkanie w Olsztynie ze Stomilem. Mecz zaplanowano na sobotę 5 sierpnia o 17:00.