344314117_731536282056928_6530536946887928429_n

MKP Pogoń pokonał w Puławach miejscową Wisłę 2:1.

W składzie Pogonistów nastąpiła jedna zmiana. Do wyjściowej jedenastki powrócił Cezary Demianiuk kosztem Marcinho.

8 minut kibice zebrani na stadionie w Puławach musieli czekać na otwarcie wyniku. Krystian Miś zdecydował się na strzał z około 20 metrów, a piłka po chwili zatrzepotała w siatce. Kolejne minuty spotkania to wyrównana gra obu drużyn. Wyrównanie gospodarzom mógł dać Dominik Banach, ale ostemplował poprzeczkę. W 40 minucie szansę na podwyższenie rezultatu miał Damian Nowak, lecz także trafił jedynie w poprzeczkę.

Chwilę po przerwie Pogoniści wywalczyli rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł najskuteczniejszy zawodnik Pogoni, Damian Nowak i bez problemu zdobył gola na 2:0. Przez większość odsłony Pogoniści dobrze się bronili i nie dopuszczali do zmniejszenia przewagi nad drużyną gospodarzy. W 88 minucie niemoc strzelecką miejscowych przełamał Adrian Paluchowski pokonując Macieja Kikolskiego. Nerwowa dla biało-niebieskich końcówka meczu nie przyniosła wyrównania rezultatu przez Wisłę i tym samym komplet punktów zgarnęła siedlecka Pogoń.

W Wiśle zagrali byli piłkarze Pogoni – Robert Janicki i Adrian Paluchowski.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 13 maja o 17:00 w Siedlcach z Hutnikiem Kraków.