344314117_731536282056928_6530536946887928429_n

Już jutro o 17:00, Pogoń Siedlce zagra w wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy. Jak wyglądały ostatnie spotkania pomiędzy drużynami?

Spotkania z Wisłą Puławy wzbudzają zawsze duże zainteresowanie kibiców i są widowiskami pełnymi piłkarskich emocji. Spotkanie pomiędzy Pogonią a Wisłą w rundzie jesiennej, zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla Pogoni zdobył Kamil Włodyka, natomiast jeden punkt dla drużyny gości zdobył były zawodnik biało-niebieskich – Adrian Paluchowski. Warto zaznaczyć, że dostępu bramki Wisły w tamtym spotkaniu strzegł Albert Posiadała. Wychowanek siedleckiej Pogoni był wypożyczony do Puław z Radomiaka Radom.

Meczem który na długo pozostanie w pamięci kibiców, było spotkanie rozegrane przed niemal rokiem. 14 maja 2022 roku, obywa zespoły spotkały się na Stadionie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w meczu eWinner 2 Ligi. Goście za sprawą Emila Drozdowicza wyszli na prowadzenie. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy, Wisła Puławy zadała kolejne dwa ciosy. W 51 minucie na 2:0 trafił Jan Flak, a dwie minuty później rzut karny wykorzystał Bartłomiej Bartosiak.

Gdy wydawało się, że spotkanie zostanie zakończone wygraną Wisły, Pogoń przeprowadziła efektowny comeback. Najpierw bramkę zdobył Kamil Włodyka, a 5 minut później Miłosz Przybecki. Pogoń walczyła o kolejnego gola do końca. W 80 minucie wyrównującą bramkę dla biało-niebieskich zdobył Maciej Wichtowski.

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane w Puławach o godzinie 17:00. Transmisję przeprowadzi WP Pilot W TYM MIEJSCU.