nowakkarny

MKP Pogoń pokonał na własnym stadionie rezerwy Lecha Poznań 3:0.

W tym meczu pauzę za kartki odbywał Bartosz Wicenciak. W drugiej połowie, w pierwszej drużynie Pogoni zadebiutował wychowanek – Krystian Gryglak.

Przewagę w meczu od pierwszych minut posiadali siedlczanie. W 34 minucie Patryk Waliś sfaulował we własnym polu karnym Przemysława Misiaka i sędzia podyktował rzut karny. Do siatki z wapna trafił Damian Nowak. Strzelec gola w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie, głową uderzał na bramkę Artura Rudki, ale zabrakło dokładności. Dobrą okazję miał również Marcinho, lecz strzał obronił bramkarz przyjezdnych.

Po zmianie stron ponownie Nowak głową próbował zaskoczyć Rudkę. W 62 minucie Krystian Miś dograł z lewej strony do Nowaka, a ten skompletował dublet. W końcówce meczu Mateusz Majewski, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku Nowaka ustalił wynik meczu na 3:0, wykorzystując dośrodkowanie Misia.

Trenerem Lecha II jest były członek sztabu szkoleniowego Pogoni – Artur Węska.