kkk

Pogoń Siedlce wygrała w zaległym spotkaniu eWinner II ligi z KKS 1925 Kalisz 2:1.

W pierwszej połowie bramki, nie padły ale gra siedlczan mogła się podobać. Zespół Marka Saganowskiego nie oddał inicjatywy faworyzowanym gościom i stwarzał groźne sytuacje pod bramką Macieja Krakowiaka. Swoją okazję na gola miał m.in. Mateusz Majewski, kiedy to główkował po centrze Cezarego Demianiuka. Strzał obronił jednak Krakowiak.

Drugą połowę odważniej rozpoczęli siedlczanie. W 47 minucie Damian Szuprytowski obsłużył Marcinho, a ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Zespół z Kalisza odpowiedział uderzeniem Kasjana Lipkowskiego w boczną siatkę. Około dziesięć minut po wznowieniu gry Pogoniści mieli rzut karny za faul Mateusza Gawlika na Marcinho. Z wapna celnie uderzył Majewski. W 64 minucie było już 2:0 po kolejnym rzucie karnym wykorzystanym przez Majewskiego, po faulu Kamila Koczego na Demianiuku. Po dwóch golach ofensywniej zaczęła grać drużyna Bartosza Tarachulskiego. Mimo kilku okazji Pogoni to jednak KKS zdobył kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Daniela Kamińskiego z rzutu rożnego do siatki trafił głową Bartosz Gęsior. Końcówka meczu przyniosła Pogonistom dwie znakomite okazje na gola, ale za każdym razem nieskuteczny był wprowadzony Damian Nowak.

Trenerem zespołu z Kalisza jest Bartosz Tarachulski, były zawodnik i trener MKP Pogoń. Z kolei w biało-niebieskich wystąpili: Ernest Dzięcioł i Mateusz Majewski – byli piłkarze KKS 1925.